3 jel, hogy vérszegény a gyerek: hogyan védhető ki a betegség?

Vannak tünetek, melyekről elsőre nem hinné az ember, hogy vérszegénységre utalnak.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Felnőtteket és gyerekeket egyaránt érinthet a vérszegénység, vagyis az anémia. Vérszegénység esetén a szervezetben csökken az oxigént szállító vörösvértestek száma, így a test a kelleténél kevesebb oxigénhez jut.

Mik a tünetek?

A vérszegénység olyan tünetekkel bír, melyeket, ha nem együttesen szemlél az ember, könnyen össze lehet téveszteni a szimpla levertséggel, akár lustasággal. A következő három tünet gyakori és árulkodó jele annak, hogy valaki vérszegény.

Sápadt bőr

Sokan azt hihetik, hogy a sápadtság szimplán arra utal, hogy valaki keveset van levegőn, vagy épp genetikailag fehérebb a bőre színe, pedig - bár e két lehetőség is előfordulhat - a sápadtság a vérszegénység egyik legszembetűnőbb tünete.

Hogy hogyan lehet megkülönböztetni a fenti két lehetőségtől? Aki vérszegény, az reggelente falfehér, illetve esetében a körmök alatti rész, az íny, a nyálkahártya és a tenyér is világosabb.

Fáradékonyság, levertség

Aki vérszegény lesz, a korábbiakhoz képest kevésbé mozgékony, aluszékonyabbá válik, el-elbóbiskol tévénézés közben, és inkább a négy fal között marad ahelyett, hogy elmenne valahová.

A vérszegénység az általános hangulat romlásával is járhat. A beteg levertebb, ingerlékenyebb lehet.

15 jel, hogy lelki problémákkal küzd a gyerek

Nézegess képeket!

Elolvasom

Étvágytalanság

Nem minden étel tartozhat a kedvencek közé, így a gyerekek esetében gyakori válogatósság nem összekeverendő az étvágytalansággal. Aki étvágytalan, az még a számára legfinomabb ételből sem kíván vagy tud annyit fogyasztani, mint korábban. Az étvágytalanság is egy tünete lehet a vérszegénységnek.

Hogyan védhető ki?

A vérszegénység változatos és tartalmas táplálkozással kivédhető, illetve a már kialakult vérszegénységet célzott étkezéssel is kezelni kell.

Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?

Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat. 

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. január 7. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

A vérszegénység legnagyobb ellenségei a táplálkozásban a cékla, a máj, a petrezselyem, a spenót, a banán és a teljes kiőrlésű liszttel készült ételek. Ezekből érdemes gyakran fogyasztani, hisz tápanyagtartalmuk révén segíthetnek a megelőzésben és a gyógyításban is.

Kattints ide, és olvasd el, mit tartalmaznak, ami miatt jó eszközök ezek az ételek a vérszegénység elleni küzdelemben.

Ezt is szeretjük