Hajmeresztő lélekvesztőn át vezet az út az iskolába: ezután minden gyerek hálás lesz, ha BKV-zhat

Izgalmasnak tűnik, de valójában életveszélyes.

Út az iskolába
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az iskolaválasztás körüli macera szerves részét képezi az oktatási intézmény hírnevén kívül az is, hogy jól megközelíthető, könnyen elérhető helyen legyen. 

Ez a probléma azonban csak a fejlett országokban ismerős: a fejlődő, legfőképp ázsiai országokban nem sok választást hagynak a szülőknek és a diákoknak. Egyetlen döntést kell meghozniuk: szeretnék-e, hogy járjon iskolába a gyerek, vagy sem. 

Szorgalmas diákok

Azokban a családokban, ahol úgy döntenek, iskolába adják csemetéiket, nagyon fontos, hogy a gyerek részéről is meglegyen a megfelelő elszántság és határozottság. Ahhoz, hogy a fiatalok kitörjenek a mélyszegénységből, és a parányi falvakon túlnőve elkezdjék felépíteni életüket, sokszor elképesztően nehéz út vezet, szó szerint is. 

A Kínában lévő Badagong-hegy tetejére épült Zhang Jiawan faluból nincs más út a nagyobb településekre: meredek létrákon kell lemászniuk a gyerekeknek a hegyoldalon, ha tanulni akarnak.
Zanskar a Himalájában található hegyvidék Indiában, tengerszint feletti magassága majdnem 8000 méter. A hóval és jéggel borított gleccsereken át csak a legkitartóbbak járnak iskolába nap mint nap.
A Föld hatodik legnagyobb szigetén, Szumátrán él a világ legmagasabb és legnagyobb virága, a titánbuzogány. Bizonyos falvakból ilyen és más csodálatos növények között, az esőerdőben, egy kötélhágcsón lehet eljutni az iskoláig.
Srí Lanka lakossága közel 20 millió főre tehető, Dél-Ázsia országai közül itt a legalacsonyabb az analfabetizmus mértéke.
Az indonéz Riau-szigeteken kenukon közlekednek a diákok, melyeket ők maguk vezetnek a veszélyes folyamokon.
Az indonéz Banten tartományban található Lebak 1,3 millió fős kerületében egyetem is található. Nem csoda, azok a diákok, akik hajlandóak egy leszakadt tákolmányon átkelni a megáradt folyón, a továbbtanulásban is maximális teljesítményre törekszenek.
A szintén ázsiai Fülöp-szigeteken a filippínó mellett az angol is hivatalos nyelv: a gyerekek lelkesen tanulják egészen óvodától kezdve.
Mumbai után Delhi India legnagyobb metropolisza. A mélyszegénységben élő lakosok életét már több hollywoodi produkció is feldolgozta, azt azonban egyik sem mutatta be, hogy egymás hegyén-hátán viszik a diákokat az iskolába.
Dél-Kínában sem sétagalopp beérni az első órára: a lélekvesztőn legalább egy felnőtt is kíséri a kisdiákot.
Az indonéz Cilangkap Jakarta tartományban helyezkedik el. Hőmérséklete szinte mindennap 30 fok feletti: az iskolába igyekvő tanulók fehér kendővel védik fejüket a hőgutától.

Iskolai egyenruhák

A japán diáklányok egyenruhája ismerős lehet az animékből: a télen-nyáron kötelező térdzoknihoz speciális ragasztót használnak, hogy ne csússzon le.

Iskolai egyenruhák Ázsiától Afrikáig: ezt viselik a diákok a világ körül

Nézegess képeket!

Elolvasom
Ezt is szeretjük