Szépen csengő, régi magyar fiúnevek, melyeknek nem lenne párja az oviban - Ritkán adják ma a szülők

A következő magyar eredetű férfinevek igazán kellemes hangzásúak, ráadásul kevesen viselik őket.

Szépen csengő, régi magyar fiúnevek
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Évente több tucat új keresztnevet fogad el a Nyelvtudományi Kutatóközpont. Tavaly hetven újabb keresztnévvel bővült a lista, így már összesen 4570 névből - 2607 lánynévből és 1963 fiúnévből - válogathatnak a szülők, amikor megfelelő nevet keresnek születendő gyermeküknek.

2023-ban például elfogadtak olyan fiúneveket, mint a Pipó vagy a Nazir. Ha azonban maradnál a hagyományosabb magyar, ugyanakkor kevéssé populáris neveknél, összegyűjtöttünk néhányat, melyek közül, reméljük, találsz kedvedre valót.

Szépen csengő, régi magyar fiúnevek

A legnépszerűbb keresztneveken évente akár több mint ezer gyereket is anyakönyveznek az országban. Ilyen például fiúk esetében a Dominik, az Olivér, a Levente, Máté vagy a Marcell. Emiatt nem túl meglepő, hogy néhány évvel később az óvoda, majd az általános iskola kapuját többen is átlépik ezekkel a nevekkel. Az alábbiakban olyan régi magyar keresztneveket mutatunk, melyek nincsenek az első száz legnépszerűbb listáján

Jakab

A Jakab bibliai eredetű férfinév, mely a Jákob görög változatának magyar formája lehet. Jelentése: helyébe lépő. Becézése: Jákó, Jakus. Névnapja: május 1., július 13., november 27.

Keve

A hun eredetű férfinév jelentése: kő, kövecske. Keve a honfoglalásban komoly szerepet játszó törzsi vezetők egyike volt. Ríka nevű lányát Attila vette feleségül. Névnapok: január 8., február 22., június 29. 

Kolos

A Kolos nevet sokan Kolozsvár nevéhez kötik, míg mások szerint a német Klaus, Nikolaus magyar változata, de egy régi magyar nemzetségnévvel is összefüggésbe hozták már. Jelentése: tanító, iskolához tartozó. Névnapja: február 15., június 6., október 30. Napjainkban évente kevesebb mint száz csecsemőt anyakönyveznek ezen a néven.

Pál

A Pál a latin Paulus névből származik, jelentése: kicsi, ritka. Jelenleg évente kevesebb mint száz csecsemő kapja ezt a nevet a szüleitől. Több névnapja is van, köztük: január 25., 26., február 6., május 7., június 29. Becézése: Pali, Palkó. Női párja: Paula, Paulina.

Regő

Az ősi magyar férfinév egyesek szerint a szkíta ragi szóból ered, melynek jelentése reggel, mások az énekmondással, regöléssel kötik össze. Ajánlott névnapok: június 5., augusztus 2.

A cikk az ajánló után folytatódik

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Zala

A régi magyar férfinév a Zala folyó nevéből ered, jelentése: zalai, Zala megyéből származó. Naptári névnapja nincs, ajánlott névnapja: július 14. Becézése: Zali, Lala.

Zsigmond

A Zsigmond név a germán Sigmund, Sigismund keresztnévből ered. Jelentése: győzelem, védelem. Becézése: Zsigi, Zsigu, Zsiga. Névnapja: május 2. Napjainkban évente kevesebb mint száz csecsemő kapja ezt a keresztnevet.

Szép, régi magyar lánynevek, amiket ritkán adnak a szülők - Az oviban nem lenne párjuk

Nem Hanna, nem Zoé, és mégis szépek a következő nevek.

Elolvasom

(Képek: Getty  Images Hungary)

Ezt is szeretjük