Ezért olyan hangosak a 2-3 éves gyerekek - A szakember magyarázata
Nem neveletlenség, fejlődési sajátosság kisgyerekeknél a nagyobb hangerő.
Valószínűleg minden kisgyerekes szülőben felmerül időről-időre a kérdés: „Miért üvölt állandóan a gyerekem?” A kicsik által alkalmazott decibel jellemzően jóval magasabb, mint az egy átlagos felnőtt társalgás során megszokott. És, hogy mi az oka ennek? Sárosdi Virág Gyógypedagógus-logopédus, anyamentor rávilágít az okokra.
Ezért olyan hangosak a 2-3 éves gyerekek
Kicsik esetében a hangosság nem a neveletlenség jele, sokkal inkább fejlődési sajátosság. Egyfelől az idegrendszerük a felnőttekéhez képest még éretlen. Ennek következtében az impulzuskontroll esetükben még nehézkes: ami kijön, az sokszor teljes hangerőn jön ki. Másfelől egy 2-3 éves gyerek még kísérletezik a hangjával és szeretné felhívni magára a figyelmet. Szeretne hatással lenni a környezetére, teszteli a határokat: ha anya vagy apa reakciója megváltozik a magas hangerőtől, az már eredmény. Végül arról sem szabad megfeledkezni hogy a mozgás és a hangerő összefonódik: mivel többet mozognak, futnak, ilyenkor a hangerő és emelkedik. De, hogy mit tehetsz annak érdekében, hogy megtaláljátok az ideális decibelt? Az alábbi posztban találsz néhány játékot, ötletet.
Az illatok terápiás ereje
Már megvásárolható a Femina első könyve:
A láthatatlan gyógyító
Molnár Éva kötete egy különleges utazásra hív az illatok gyógyító világába — az ókori füstölőktől egészen a modern olfaktív terápiáig.
Hogyan hatnak ránk az illatok? Miért kapcsolódik össze ennyire mélyen az emlékezet, a lélek és a szaglás? És hogyan segíthetnek az illatok a testi-lelki harmónia megtalálásában?
Promóció
Kép: Getty Images
OLVASD EL EZT IS!
- pszichológia
- kisgyerek
















