Ezért olyan hangosak a 2-3 éves gyerekek - A szakember magyarázata

Nem neveletlenség, fejlődési sajátosság kisgyerekeknél a nagyobb hangerő.

Ezért olyan hangosak a 2-3 éves gyerekek
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Top olvasott cikkek

Valószínűleg minden kisgyerekes szülőben felmerül időről-időre a kérdés: „Miért üvölt állandóan a gyerekem?” A kicsik által alkalmazott decibel jellemzően jóval magasabb, mint az egy átlagos felnőtt társalgás során megszokott. És, hogy mi az oka ennek? Sárosdi Virág Gyógypedagógus-logopédus, anyamentor rávilágít az okokra.

Ezért olyan hangosak a 2-3 éves gyerekek

Kicsik esetében a hangosság nem a neveletlenség jele, sokkal inkább fejlődési sajátosság. Egyfelől az idegrendszerük a felnőttekéhez képest még éretlen. Ennek következtében az impulzuskontroll esetükben még nehézkes: ami kijön, az sokszor teljes hangerőn jön ki. Másfelől egy 2-3 éves gyerek még kísérletezik a hangjával és szeretné felhívni magára a figyelmet. Szeretne hatással lenni a környezetére, teszteli a határokat: ha anya vagy apa reakciója megváltozik a magas hangerőtől, az már eredmény. Végül arról sem szabad megfeledkezni hogy a mozgás és a hangerő összefonódik: mivel többet mozognak, futnak, ilyenkor a hangerő és emelkedik. De, hogy mit tehetsz annak érdekében, hogy megtaláljátok az ideális decibelt? Az alábbi posztban találsz néhány játékot, ötletet. 

Az illatok terápiás ereje

Már megvásárolható a Femina első könyve: 

A láthatatlan gyógyító

Molnár Éva kötete egy különleges utazásra hív az illatok gyógyító világába — az ókori füstölőktől egészen a modern olfaktív terápiáig.
Hogyan hatnak ránk az illatok? Miért kapcsolódik össze ennyire mélyen az emlékezet, a lélek és a szaglás? És hogyan segíthetnek az illatok a testi-lelki harmónia megtalálásában? 

Promóció

Kép: Getty Images

Ezt is szeretjük