Hogyan előzhető meg a jódhiány? (x)

Bizonyított, hogy a jódhiánynak káros következményei lehetnek a magzat fejlődésére nézve. De mit tehetsz ellene?

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A várrandóssság alatt a szervezet jódigénye megnövekszik és ha hiányállapot alakul ki, az mind a babára mind az anyára nézve káros következményekkel járhat. A jód egy olyan nyomelem, amelynek megfelelő bevitele nagyon fontos a szervezet anyagcseréjéhez és energiatermelő folyamataihoz, valamint nélkülözhetetlen a pajzsmirigy hormonok előállításához is.

A pajzsmirigy hormonok szerepet játszanak a testi-szellemi fejlődésben, a szervezete hőszabályozásban, a vérképzésben, és az idegek, izmok megfelelő működésében.

A jód fontossága

Ha terhességed alatt nem gondoskodsz a megfelelő jódfogyasztásról, akkor az befolyással lehet a pici pajzsmirigyműködésére, és előbb növekedési majd idegrendszeri visszamaradást is okozhat. Alapesetben az ivóvízzel tudnál megfelelő mennyiségben hozzájutni a jódhoz, de Magyarország legnagyobb részén nem tartalmaz elegendőt belőle, így pótlásra van szüksége a szervezetednek.

A 40-es években hazánkban is bevezették a jódozott só használatát, ez azonban nem oldotta meg a problémát hiszen sok embernél allergiás reakciót váltott ki, míg a jódtablettánál fenn áll a túladagolás veszélye. Természetes formában a jód leginkább a tengervízben, a tengeri növényekben és állatokban fordul elő, de a húsban, a tejben és a tojásban is megtalálható.

Nem mindegy a mennyiség

A szervezet jódigénye a kor előrehaladtával egyenes arányban növekszik, 6 hónapos korig körülbelül 35 mikrogramm, 1-6 éves korban 80-120 mikrogramm, felnőtteknél pedig körülbelül 100-200 mikrogramm.

A várandósság és szoptatás idején ez a mennyiség 200-250 mikrogrammra emelkedik.

Femibion - megfelelő arányban és mennyiségben

A Femibion 9 vitamint, valamint jódot is tartalmaz, hogy hozzájáruljon a megemelkedett vitamin és ásványi anyag szűkséglet kielégítéséhez.

További fontos mikrotápanyagok

  • A B2-vitamin a szervezet energiaháztartásához szükséges.
  • A B6-vitamin részt vesz a normál fehérje-anyagcserében.
  • A B12-vitamin a vérképzéshez és az idegrendszer egészséges működéséhez szükséges.
  • A C-vitamin a kötőszövetek felépítésében és a vas felszívódásában vesz részt, egyidejűleg hozzájárul a szervezet védekezőképességének fenntartásához.
  • Az E-vitamin a sejtek és a kötőszövet védelmében játszik fontos szerepet.
  • A biotin részt vesz a szervezet aminosav és zsír anyagcseréjében és az energiatermelésben.
  • A pantoténsav a szervezet működéséért felelős anyagok, mint például a hormonok termelődéséhez is szükséges.
  • A nikotinamid részt vesz a bőr és nyálkahártya egészségének fenntartásában.
  • A jód egy olyan nyomelem, amelynek megfelelő bevitele fontos a szervezet anyagcseréjéhez és energiatermelő folyamataihoz.
Tegyél meg mindent kisbabád egészségéért! Tudd meg, hogyan!

Ezen kívül, ha gondosan ügyelsz az egészséges, vitamindús táplálkozásra és betartasz néhány egyszerű szabályt, elkerülheted a betegségek kialakulásának kockázatát.(%oldalmero(504614, 410781)%)

Ezt is szeretjük