Így lesz okos felnőtt a kicsiből
Generációk óta életre nevelnek.
Általában a fantáziátlan, sivár érzelemvilágú, rosszul kommunikáló emberekre szokták azt mondani: - Látszik, hogy nem volt gyerekszobád! Bár ez a vád nem mindig felel meg a valóságnak, azért mégis sok igazság van benne.
Hiszen azok a gyerekek, akik ingerszegény környezetben nőnek fel, vagy nem tanulnak meg játszani, nagyobb eséllyel válnak olyan felnőttekké, akik a társaikkal szemben fejletlen érzelmi, szellemi és szociális készségekkel rendelkeznek, ezért nehezebb számukra a beilleszkedés.
A játék önfeledt, vidám időtöltés, ám mindemellett pótolhatatlanul fontos szerepet tölt be a kicsik egészséges mentális, fizikai és emocionális fejlődésében. Ehhez azonban mindig a gyerkőc életkorának megfelelő, veszélytelen játékra van szükség.
Nélkülözhetetlen játékok
A készségfejlesztő szó hallatán egyáltalán nem kell tudományosan kifundált, zseniképző gyerekkütyükre gondolnod, mert olykor a legegyszerűbb játékok is rendelkeznek efféle tulajdonsággal.
Csecsemőkorban a felfüggeszthető figurák, a mozgó, színes vagy hangokat adó tárgyak kelthetik fel a csemetéd érdeklődését, melyek elsősorban vizuálisan stimulálják, majd általuk felfedezheti a térbeli viszonyokat, kipróbálhatja az ujjacskáit, ezáltal csiszolódhat a nagy és finom motorikus mozgások koordinációja. Később a guruló mütyürök ösztönözhetik a kúszás-mászás, valamint a járás elsajátítására.
A mesekönyv a kommunikációs képességet fejlesztheti, már egészen pici kortól. Óvodáskorban a logikus, problémamegoldó gondolkodást segítő eszközök is előkerülhetnek, de nagy szükség van az érzelmi világot, a kreativitást és fantáziát gazdagító játékokra, illetve az aktivitást igénylő, mozgásfejlesztő tevékenységekre, melyek a szabadba csábítják a lurkót. A kapcsolatteremtő, szociális képességek szempontjából szintén fontosak a közösségi, szabályokra épülő játékok, ám azokról a tárgyakról se feledkezz meg, melyek arra késztetik a gyerkőcöt, hogy beleélje magát valamilyen szerepbe.

Érzelmek logikája - Hogyan vannak jelen az érzelmek a logikus gondolkodásban?
A Femina Klub novemberi vendége Dr. Mérő László matematikus, pszichológus lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya az érzelmek és az elme bonyolult viszonyáról beszélget. Körbejárjuk, mit jelent valójában az érzelmi intelligencia, megismerjük az érzelmek szerkezetét, és hogyan alkalmazhatjuk a felismeréseinket mindennapi problémáink megoldásában is.
Pontos részletek az estről itt olvashatók: femina.hu/feminaklub
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2023. november 6. 18 óra
Helyszín: Thália Színház
Promóció
A legfontosabb készségfejlesztő játékok
Vannak bizonyos alapjátékok, melyeknek minden gyerekszobában ott a helyük. Ezekről ne feledkezz meg!
OLVASD EL EZT IS!

- könyv
- baba
Így lesz jó tanuló gyerek a babából

- kisgyerek
- gyereknevelés
Képek! Minden idők 6 legízléstelenebb gyerekjátéka: normális, aki kitalálta?

- baba
- kisgyerek