Lenyűgöző fotók: milyen gyereknek lenni a világ különböző pontjain?

Az olasz fotós őszinte képeken mutatja meg a különböző gyereksorsokat.

Gyereksorsok a világ különböző pontjian
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Retikül
Top olvasott cikkek

Massimo Bietti olasz fotós bejárta a világot, hogy őszinte fotókon mutassa meg, milyen gyereksorsok léteznek a világ különböző pontjain.

 A fotóművész Oroszországtól kezdve Indián át Pápua Új-Guineáig a világ számos országában járva mutatja be a kultúrák közötti különbségeket és azt, hogy hogyan élnek, mivel játszanak a gyerekek a világ legeldugottabb helyein.

 Ilyen gyereknek lenni a világ különböző pontjain

A képek amellett, hogy bemutatják a világ legkülönbözőbb országaiban, kultúráiban élő gyerekek életét, szinte szavak nélkül mesélnek: boldogan, elégedetten láttatják még a legszegényebb gyerekeket is. 

Malajziában a hinta egy kifeszített drótra rögzített, hatalmas kendőből áll. A kisfiú így is boldogan mosolyog.
Fotó: BoredPanda
A kambodzsai kisfiú olyannyira megszokta a krokodilok jelenélét, hogy már nem is fél tőlük.
Fotó: BoredPanda
Dél-Szudánban a vízellátás kulcsfontosságú, különösen a száraz évszakban, amikor nagyon nehéz vizet szerezniük. A két kisfiú gyakran kilométereket gyalogol, hogy ivóvizet szerezzen a család számára.
Fotó: BoredPanda
Mianmar - közismertebb nevén Burma - a théraváda buddhizmus egyik hazája, ahol a családok tagjai - beleértve a gyermekeket is - évente akár többször is bevonulnak a kolostorokba, hogy néhány hetet, hónapot ott töltsenek, és meditációval foglalkozzanak.
Fotó: BoredPanda
Szibériában nem ritka a mínusz 20 fok sem, de mértek már mínusz 62 fokot is. A gyerekeket különös módon szoktatják hozzá a hideghez. Egyes óvodákban  jéghideg vízzel locsolják őket, így próbálják meg erősíteni immunrendszerüket.
Fotó: BoredPanda
Pápua új-guineai kisfiú festett arccal és kagylókból, kövekből kirakott nyaklánccal. A festéket az ott található növényekből nyerik ki.
Fotó: BoredPanda
Az Etiópia és Szudán határvidékén élő népcsoportoknál a nők tányérajkukról híresek. A 8-20 centiméter szélességű, fából, kerámiából vagy agyagból készült tányérokat az alsó és felső ajkukba helyezik. A fiatal lányok ajkát kicsit bemetszik, és a tányérokat évek alatt mindig nagyobbra cserélik.
Fotó: BoredPanda
Bangladesben a kisfiú kedvenc játéka egy műanyag flakonos üvegből készült kisautó.
Fotó: BoredPanda
Melanézia, Vanuatu különleges lakói a sötét bőrű, ám tejfölszőke hajú gyerekek, akik egy genetikai mutációnak köszönhetik különleges megjelenésüket. A gyerekek rendszerint félmeztelenül mutatkoznak, és fűszoknyát hordanak.
Fotó: BoredPanda
Bangladesben a gyerekek mobil jurtákban laknak, és önfeledten fogócskáznak.
Fotó: Insatgram/maxxetto

Borító- és ajánlóképek: BoredPanda, Instagram/maxxetto

Ezt is szeretjük