Piros pöttyök a gyerek bőrén, amit komolyan kell venni: súlyos betegségekre is utalhatnak

Így azonosítsd a tüneteket.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Minden anyuka és apuka azt szeretné, hogy babája, gyermeke boldog, egészséges és vidám kis lurkó legyen, ám sajnos a betegség néhanapján őket is utoléri, pláne, miután közösségbe kezdenek járni, és más kicsikkel érintkeznek, vagy ha mérföldkő érkezik el a táplálásukban - például az anyatejfogyasztás vége érkezik el.

Több betegség jele is lehet a bőrön megjelenő piros kiütés, ami viszket, esetleg váladékozik is, ám laikus szemmel sokszor nehéz megállapítani, melyik betegség is jelentkezhetett a kicsinél. Az alábbi képekkel segítünk neked, hogy tisztában légy vele, öt gyakori gyermekkori betegség hogyan néz ki, miről ismerhető fel, mik a tünetei.

Bármilyen rendellenességet is tapasztalsz a babánál vagy a gyereken, irány az orvos, ne halogasd a dolgot, hogy mielőbb szakértői szem láthassa, mi is a helyzet, és hogy lehetne kezelni. Mindez azért fontos, mert a kezeletlenül hagyott probléma komolyra is fordulhat, elfertőződhet, és csúnya hegeket is hagyhat a bőrön.

Bárányhimlő

A tíz éven aluli gyermekek körében a leggyakoribb, de aki kicsiként nem kapja el, azt felnőttként is utolérheti. A betegség főleg télen, illetve kora tavasszal jellemző, és a legyengült immunrendszer áll a hátterében. Tünetei a bőrön, fejbőrön, esetenként a szájüregben is megjelenő hólyagszerű kiütések, melyek váladékoznak. A beteg lázas, fáj a feje, kiütései viszketnek. A bárányhimlő lappangási ideje 14-24 nap. Létezik ellene védőoltás, de nem kötelező a beadatása.

Fotó: wahlquistfamilystorybook.blogspot.com

Melegkiütés

Jön a jó idő, a meleg, egyre nő a valószínűsége, hogy a gyereket utoléri ez a probléma. A melegkiütés elsősorban babáknál jelentkezik, kialakulásának oka a verejtékmirigyek kivezető csövének elzáródása, irritációja. A pár milliméter átmérőjű, vörös hólyagok hamar elmúlhatnak, ha a bőr megkapja a megfelelő kezelést.

Fotó: markmartinezshow.blogspot.hu

Pelenkakiütés

Ez a kellemetlen bőrbetegség nem vírusos megbetegedés. Tulajdonképpen amiatt alakul ki, hogy a pelusba érkező vizelet mindig benedvesíti a baba bőrét, ami átnedvesedve fogékonyabb a gombás fertőzésekre. Oka, hogy a babák bőre még érzékenyebb, könnyebben irritálódik. A pelenkakiütés kezelésre szorul, máskülönben csúnyán elfertőződhet a terület.

Fotó: wahlquistfamilystorybook.blogspot.com

Kanyaró

A kanyaró szintén vírusos megbetegedés, és szintén cseppfertőzéssel terjed. Egy-három éves korban jellemző, leginkább tél végén, tavasz elején jelentkezik. Lappangási ideje tíz nap, lefolyása pedig 10-20 nap közt van. Lázzal, könnyezéssel, orrfolyással, száraz köhögéssel és kiütésekkel jár. Hazánkban a kanyaró ellen kötelező beadatni a védőoltást.

Fotó: www.blogher.com

Rózsahimlő

A rózsahimlő, más néven rubeola vírusos megbetegedés, ami cseppfertőzéssel terjed, ezért a bölcsibe, oviba kerülő kicsiket már érintheti a dolog. Tünetei a magas láz, valamint a pontszerű piros kiütések. Lappangási ideje 15 nap, és maga a betegség lefolyása is nagyjából 15 napig tart. A rózsahimlő elleni oltást a kanyaró ellenivel kombinálva adják be.

Fotó: googi.blogspot.com

Ha beteg a gyerek

Ezt a hét életmentő dolgot neked is ismerned kell anyaként arra az esetre, ha a gyerkőcöd megbetegedne.

7 életmentő dolog, amit tudnod kell, ha beteg a gyerek

Nézegess képeket!

Elolvasom
Ezt is szeretjük