Biztonságos téli séta a leghidegebb mínuszokban is: így lesz kellemesen meleg a babakocsi
Nem kell a picivel a négy fal között ragadni a hideg időben sem.
Biztosan neked is fejtörést okoz, hogy a téli mínuszokban vajon mivel teszel jobbat: ha ki sem teszed a lábad a házból a babáddal együtt, vagy, ha felkerekedsz egy kiadós sétára a friss levegőn?
Szerencsére ma már nem kell több rétegnyi bundába burkolni a picit: elég néhány jól megválasztott réteg, és vacogós helyett varázslatos téli sétákat tehettek közösen.
Téliesítés néhány lépésben
A legfontosabb természetesen, hogy a baba megfelelően, rétegesen fel legyen öltöztetve. Kerüld a műszálas anyagból készült ruhácskákat, helyettük a pamutból készült ruhadarabokat részesítsd előnyben. A természetes anyag, például a tiszta gyapjú a legjobb szigetelőréteg: alulról béleld ki vele a kocsit, hogy a hideg ne érjen el a picihez.
Szinte minden bababoltban kapható úgynevezett bundazsák, ami mózeskosárba vagy babakocsiba illesztve is remek szolgálatot tesz. Az időnként csapadékos időjárás ellen használj esővédőt, viszont ebből is azt a változatot válaszd, ami jól szellőzik, hogy ne fülledjen és izzadjon be a csecsemő. A bundazsákot egyébként körülbelül egyéves korig érdemes használni, a nagyobb babáknál egy kezeslábas overall praktikusabb, hiszen ebben kényelmesen kapálózhat kedvére.
Házi praktikák
A réteges öltözködésen és a megfelelő bélésen kívül remek alternatíva lehet egy melegítő tasak. Kaphatóak a boltban olyan változatok, melyek néhány órán keresztül melegítenek, majd forró vízbe áztatva újra használhatóak lesznek, de otthon is, egyszerűen elkészíthetsz egy hasonló hatékonyságú hősugárzót. Mikróban felmelegített meggy- vagy cseresznyemagokat tölts egy kis zsákba, és helyezd a pici lábához, a bundazsákon kívülre. Kiváló hőforrás, és legalább olyan tartós, mint a készen kapható változat. Egy másik alternatíva a meleg só, de a régi testnevelésórákról ismeretes babzsák is jó szolgálatot tesz ezen a téren. A Kincskereső kisködmönből ismert, forró krumplik szintén remekül tartják a hőt, néhány szem a babakocsi megfelelő pontjain felér egy radiátorral.
Fontos viszont, hogy ne vidd túlzásba a fűtést, nem kell izzasztóan sok réteg és melegítő közé süllyeszteni a gyereket, ha a szabadban jársz: otthon sem nagykabátban fekszik a kiságyban!
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Gyerekbetegségek látható tünetei
A megfázáson kívül számos betegség leselkedik az apróságokra: ezek közül egyesek előbb vagy utóbb, de úgyis elérik csemetédet. Ne ess pánikba, a bárányhimlő és a rózsahimlő is teljesen normális a gyerekeknél, mutatjuk, milyen tünet esetén milyen betegségről van szó.
Mi a különbség a bárányhimlő és a rózsahimlő kiütése között? Gyerekbetegségek látható tünetei
Nézegess képeket!
Elolvasom