Hátborzongató ugyanazt hallani, amit egykor Tutanhamon: így szóltak trombitái
A felbecsülhetetlen értékű hangszerek hangját hallva szinte borsózik a hát: Tutanhamon is ezt a hangot hallotta, amikor élt.

- Erre érdemes figyelni, ha online vásárolsz parfümöt: így válaszd ki a számodra megfelelő illatot »
- Hatékony, de egyszerű házi módszerek lábszag ellen: nem csak a kellemetlen szagot nyomják el, az izzadást is mérséklik »
- Michael Jackson 24 éves lánya gyönyörű modell: fürdőruhás képeket vállalt, tetoválásait is megmutatta »

- Gesztesi Károly 3 gyereke a címlapon: Panka, Dávid és Márkó sosem volt látható így együtt
- Mi Kanada fővárosa? 10 kérdéses kvíz a világ országairól, amit illik tudni
- Lecseréltek két zsűritagot is a Dancing with the Starsban: mutatjuk az új ítészeket
- Az éhezés jelképe lett a magyar kisfiú világhírű fotója - Varga Laci szomorú története
- 4 étel, ami 50 felett különösen javasolt: felturbózzák a lelassult anyagcserét a dietetikus szerint
Amikor 1922-ben Howard Carter és csapata felfedezte Tutanhamon sírját és a környező, a fáraó tárgyait rejtő kamrákat, előkerült két trombita is, melyek közül az egyik ezüst, a másik pedig bronz, egyiptomi istenekkel és csatajelenetekkel díszítve.
A felbecsülhetetlen értékű hangszerek a Kairói Múzeumba kerültek, ahonnan sajnos 1939-ben az egyiket ellopták. Csak az egyiket, ugyanis a másik épp vándorkiállításon volt. A bronztrombitát végül más, a fáraóhoz tartozó tárgyakkal együtt állítólag a kairói metróban találták meg egy táskában.

Tutanhamon trombitáinak hangja
Ugyanebben az évben felvették a BBC stúdiójában a fáraó hangszereinek hangját, ami a következő felvételen meg is hallgatható:
A fáraó átka
Az ott munkálkodó régészeket Tutanhamon sírjának feltárása után sorra érte a halál, ezért elterjedt, hogy a kamrák kinyitásával a fáraó átka sújthatott le. 1939-ben 150 millió rádióhallgató füle hallatára adták adásba a háromezer év után megszólaltatott trombiták hangját. Katonai indulót játszottak, és, mivel ebben az esztendőben kezdődött, sokan úgy tartották, a második világháború kitörése a fáraó átkának újabb csapása, amit immáron már az egész világra mért.
OLVASD EL EZT IS!

- egyiptom
- rekonstrukció