Emberek ezrei tűntek el Alaszka Bermuda-háromszögében: rejtélyes esetek tömegének színhelye

A Bermuda-háromszög hallatán senkinek sem Alaszka jut eszébe, pedig ott is történnek furcsaságok.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az atlanti-óceáni Bermuda-háromszögről, az ottani megmagyarázhatatlan eltűnésekről már szinte mindenki hallott, de arról valószínűleg kevesen, hogy nem ez az egyetlen Bermuda-háromszög a világon.

Alaszkának is van egy térsége, melyet így hívnak, és nevét nem véletlenül kapta: az alaszkai Bermuda-háromszög, vagy, ahogy még nevezik, az Alaszka-háromszög területén emberek ezrei tűntek el úgy, mintha soha nem is lettek volna a föld színén.

Rejtélyes eltűnések

Az Alaszka-háromszög az Alaszka északi partján elterülő Anchorage-től a délen fekvő Juneau városáig terjed, keresztül az államon. Területe nem egészében lakott, számos olyan részt is magában foglal, mely erdős, hegyekkel tarkított, vadállatok lakta vidék.

Az Alaszka-háromszög először akkor vonta magára a világ figyelmét, amikor a néhai amerikai demokratikus politikus, Hale Boggs repülőgépének 1972-ben nyoma veszett a szóban forgó területen. Negyven katonai harci repülővel, ötven civil géppel és tekintélyes létszámú keresőcsapattal, Alaszka valaha volt legnagyobb mentőakciója keretében próbálták megtalálni a géproncsokat. Nem sikerült. Nyomuk veszett, ahogy a politikus földi maradványainak is.

Nem ez volt az első eltűnt repülő a környéken. 1950-ben egy katonai járat 44 utasával veszett el, 1990-ben pedig egy négy utasos, Cessna 340-es kisgép vált köddé a háromszögben. 1988 óta összesen 16 ezer ember tűnt el a térségben, ami Alaszka lakosságára vetítve minden ezer emberből négy fő lenne.

Legenda?

A szőrén-szálán eltűnt repülők és emberek eltűnését, persze, egyszerűnek tűnhet lezárni egy pecséttel, mondván, megmagyarázhatatlan, paranormális eltűnésről van szó. Mindeközben ezek az eltűnések valóban rengeteg nyitott kérdést hagytak maguk után.

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

Előfordult olyan is, hogy megkerültek itt lezuhant gépek. Így egy angol repülő is, melyet ötven esztendő után találtak meg: két argentin hegymászó bukkant a roncsára. Feltehetően gleccsernek ütközött, minek következtében lavina zúdult rá, azonnal elrejtve a lezuhant gépet. Hasonló módon magyarázzák a 16 ezer eltűnt ember hollétét is. Egy elmélet szerint a jégtakaró bújtathatta el holttestüket.

Mindkét oldalra lehet tehát példát hozni. A misztikum és a realitás foglal helyet a mérleg két serpenyőjében. Akárhogy is, nehéz lenne elképzelni, hogy minden egyes, a térségben elveszett járatot lavina temetett volna be, vagy, hogy 16 ezer ember került volna jégtakaró alá. De akkor hová lettek mégis?

Nyomtalanul eltűnt a tengeren: az utolsó szögéig felszívódott a kísértethajó

Nézegess képeket!

Elolvasom
Ezt is szeretjük