Vadonatúj módszerrel gyógyítják a betegséget: meghosszabbíthatja az életet!
A folyamatos orvosi kísérletek eredményekhez vezetnek.
Egy világviszonylatban is új, még csak három-négy hónapja létező eljárással segítettek nemrég két betegen a Semmelweis Egyetemhez tartozó Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinikán.
Az orvosok magnéziumból készült stentet, vagyis fémhálót alkalmaztak a koszorúérbetegeken az operáció során. A módszerről Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem klinikai rektorhelyettese beszélt.
Erősebb, és gyorsabban felszívódik
Az új eszköz gyógyászati jellemzői a következőek: a biológiailag lebomló gyógyszerbevonattal rendelkező fémstent erősebb műanyag elődjénél gyorsabban szívódik fel, miközben javul a természetes érfunkció helyreállásának esélye és az érfal rugalmassága.
A szív koszorúerébe beültetett, felszívódó eszköz az elzáródott artéria újbóli megnyitásával helyreállítja a véráramot, és támasztékot nyújt az érfalnak egészen addig, amíg a stent fel nem oldódik.
Mivel nem marad tartós fémimplantátum a beteg szervezetében, az érfal gyorsan visszanyeri természetes tágulási képességét és élettani alakját, nagyságát, ezért a kombinált gyógyszeres vérhígító kezelésre is rövidebb ideig van szükség.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Csökken a lábadozási idő is
Az 59 és 66 éves betegek a beavatkozás másnapján elhagyhatták a klinikát, csupán kontrollvizsgálatokra járnak vissza - közölte az intézmény.
Magyarországon az elmúlt évben 23 ezer szívbetegnél kellett katéteres műtéttel szívkoszorúér-tágítást, úgynevezett stentbeültetést végezni, közülük 3175 beteget a Semmelweis Egyetem klinikáján láttak el.
Ha van ilyen a füleden, szívbetegséged lehet: nézd meg a képet, és ellenőrizd!
Nézegess képeket!
ElolvasomAz eljárás lényege, hogy a szívkoszorúérben lévő szűkület vagy elzáródás megszüntetése érdekében speciális, henger alakú fémhálót, úgynevezett stentet ültetnek a betegbe.
Új innovációként 2012 óta Magyarországon is használnak már felszívódó műanyag stentet, az országban elsőként ezt a fajta eszközt is a Semmelweis Egyetemhez tartozó Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinikán alkalmazták.
OLVASD EL EZT IS!
- cukor
- táplálkozás
Mennyi cukros üdítőt iszol egy nap? Ekkora esélyed van a szívbetegségre!
- megelőzés
- gyógyító táplálékok