Milyen gyakran mosod a melltartód? Ennyi a minimum a szakértők szerint
A bugyi esetében nincs kérdés, de mi a helyzet a melltartóval?
A melltartó hiába fehérnemű, valószínűleg senkinek nem jut eszébe minden viselés után kimosni.
Ezzel nincs is gond, ám az American Cleaning Institute - Amerikai Tisztasági Intézet - szakemberei szerint gyakrabban kellene mosni.
Milyen gyakran mosd a melltartódat?
Sokan addig, amíg nem látnak elszíneződést a világos színű melltartón, vagy nem izzadtak bele a nyári kánikulában, nem érzik szükségét a mosásnak.
30°C fok alatti hőmérsékletnél, illetve sötétebb árnyalatok esetében azonban nehéz lehet eldönteni, hogy mikor jött el a mosás ideje.
A szakértők javaslata szerint két-három viselést követően már ajánlott kézzel vagy géppel kimosnod a melltartót. Arra is ügyelj, hogy két viselés között teljen el egy-egy nap, hogy a ruhadarabnak legyen ideje visszanyerni eredeti formáját.
Veszélyes ruhadarabok
Egyes viseletek káros hatással lehetnek az egészségedre. Az alábbi galériában megnézheted, hogy milyen melltartók viselését jobb kerülni.
A gomba ellenes plusz
A Micovag Plus hüvelykúp természetes eredetű összetevőkkel, tejsavval és kamillakivonattal egészíti ki a hüvelygomba kezelését. A tejsav visszaállítja a normál hüvelyi pH-t, így képes gátolni a gombák szaporodását, a kamillakivonat pedig enyhíti az égő érzést és csillapítja a kellemetlen viszketést. A Micovag Plus hüvelykúp a tünetek enyhítésével teszi teljessé a célzott gombaellenes terápiát. A gyógyszertárakban vény nélkül kapható gyógyászati segédeszköz.
A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!
Promóció
OLVASD EL EZT IS!
- megelőzés
- tisztaság
Nadrágmosás: hány viselés után ajánlott?
- baktérium
- megelőzés