Ez a körömgomba legelső jele: ezt kend rá, ha még csak alig látszik!
Vannak, akik nem ismerik fel rögtön a jeleket, pedig nagyon fontos lenne. Nézd meg a képet!
Bár sokan azt hiszik, a körömgomba kialakulása a rossz higiénés körülményeknek tudható be, ez nem feltétlenül van így, gyakorlatilag bárkinél kialakulhat, bár tény, hogy a fiatal felnőttek, illetve az idősek körében gyakoribb, mint ahogy az is, hogy bizonyos körülmények - például a nedves közeg vagy például egy nem megfelelő, rosszul szellőző lábbeli - kedveznek megjelenésének.
Utóbbiaknak köszönhetően jellemzően a lábujjak körmén alakul ki, általában fájdalmatlan, elsőre nem túl feltűnő, de jellegzetes tünetekkel.
Így néz ki a körömgomba
Ahogy az alábbi képen is látható, a körömgomba megjelenésének első tünete lehet a köröm elszíneződése, foltokban vagy éppen csíkszerűen, sárgás vagy akár sötétebb, barnás vagy zöldes árnyalatokban.
Tünetként jelentkezhet továbbá a köröm megvastagodása, lemezessé, töredezetté válása, előrehaladottabb állapotban pedig a felszín morzsalékossá, porhanyóssá válhat, fájdalom is kialakulhat, végül a köröm akár le is válhat.
A fertőzés általában a körömágyban, illetve a körömszéleken kezdődik - elősegíthetik például a köröm vagy a köröm körüli bőr sérülései -, könnyen és gyorsan továbbterjedhet azonban, akár a többi körömre is, nem beszélve arról, hogy másokat, például családtagokat, illetve például a fertőzött személlyel közös vizes helyiséget használókat is megfertőzhet.
Ezt tedd, ha észleled a tüneteket!
Ha akár csak az első tüneteket is észleled, fontos, hogy orvoshoz fordulj, addig is bevethetsz azonban néhány házi praktikát, míg eljutsz hozzá.
Érdemes például bevetni az ecetet, akár lábfürdő formájában - egy kis lavór vízhez adj fél deci 20%-os ecetet -, akár vattapamacsra csepegtetve, majd azt a körmödre téve és kis ideig rajta hagyva.
A fertőtlenítő és csíraölő hatásáról is ismert teafaolaj is komoly segítséget jelenthet, ebben az esetben járj el ugyanúgy, mint az ecetes, vattapamacsos módszernél.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
OLVASD EL EZT IS!