Meddig szabad használni a fogkefét? Ez történik, ha nem dobod ki még időben
Ennél tovább semmiképpen se halaszd a cserét, baj lehet belőle.
Sokan egyáltalán nem foglalkoznak a témával, holott az, hogy milyen gyakran cseréled a fogkefédet, éppúgy hozzátartozik a megfelelő szájhigiénia fenntartásához és a fogak védelméhez, mint a rendszeres fogmosás vagy éppen a fogorvosi szűrés.
Egy fogkefén bizonyos idő elteltével látható jeleket is hagy, ha már elhasználódott, nemcsak akkor lehet azonban szükség a cserére, ha éppen elszíneződött, sérült, vagy össze-vissza állnak a sörtéi.
Milyen gyakran kell cserélni a fogkefét?
Szakértők szerint a fogkefecsere témájában általános esetben érdemes tartani a három hónapos periódust - az általunk korábban megkérdezett szakértő, dr. Benyőcs Gergely fogorvos is a 8-12 hetet javasolja -, ez azonban függ a használattól és különféle helyzetektől is, ami azt jelenti, hogy ennél ritkábban semmiképpen se cseréld, gyakrabban azonban nagyon is szükség lehet rá.
Ha a fogkefe elhasználódásának már hamarabb is mutatkoznak jelei, mindenképpen cseréld le, a sérült, kiálló sörték ugyanis akár fel is sérthetik az ínyt. Szintén érdemes gyakrabban cserélni, ha hajlamos vagy a fogínyvérzésre, a fogágybetegségre, emellett azonnali legyen a csere, ha beteg voltál, például torokgyulladásod, mandulagyulladásod, herpeszed vagy aftád volt, de akkor is, ha gyulladt fogadat kezelték - egy baktériumoktól hemzsegő fogkefe ugyanis lényegesen fokozza a visszafertőződés kockázatát.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Az elektromos fogkefék fejének esetében is fontos a rendszeres csere, amit akkor sem szabad elfelejteni, ha teljesen épnek tűnik a kefe, előbbire ugyanis a baktériumok szaporodása miatt is szükség van, emellett az is bizonyított, hogy egy teljesen jónak tűnő kefe sem tisztít már ugyanúgy, mint új korában.
Erre figyelj a két kefevásárlás között!
A két fogkefevásárlás között is nagyon figyelj a higiéniára és a kefe tisztán tartására, ha ugyanis baktériumok szaporodnak el rajta, az szád, illetve fogaid egészségét is veszélyeztetheti, és fokozhatja az íny- és a fogágybetegségek kialakulásának kockázatát is. Csakúgy, mint abban az esetben, ha nem cseréled elég gyakran a kefét.
Ha ezt csinálod, kihullhat a fogad: 5 dolog, amire talán még nem is gondoltál
Nézegess képeket!
ElolvasomFogmosás után alaposan öblítsd ki forró folyó víznél a kefét, majd rázd ki, amennyire tudod, és törölgesd is meg alaposan egy tiszta törölközővel. Szintén nagyon fontos, hogy hagyd mindig teljesen megszáradni - a nedves közeg ugyanis kedvez a baktériumok, gombák szaporodásának -, sohase állítsd például fejjel lefelé a pohárba. Ha még biztosabb módszert is kipróbálnál, kattints ide!
OLVASD EL EZT IS!
- megelőzés
- fogorvos