Megtudtuk: a boldog, elégedett tehéntől lesz finom a tej!

Kétségeid voltak a tej minőségét illetően? A Bonafarm Tej Mestere mindet eloszlatja! (x)

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A Bonafarm Csoport meghatározó szereplő a hazai mezőgazdaságban és élelmiszer-feldolgozásban. A dolgozók szakértelme és elhivatottsága mellett a vállalat sikere a részletekben rejlik.

A Bonafarmnál az alapanyagok kiválasztásától kezdve, a növénytermesztésen, takarmánykeverésen, állattenyésztésen és a feldolgozáson át mindenki különös odafigyeléssel dolgozik, hogy a te asztalodra is a legfinomabb és legízletesebb termékek kerülhessenek.

Bíró András, a Bonafarm Tej Mestere felelős azért, hogy már a tejtermelés első szakasza is zökkenőmentesen menjen, azaz ő gondoskodik róla, hogy a tehenek jól érezzék magukat és finomabb tejet adjanak.

Mindenkinek van véleménye a tejről

A tej körüli mizéria már évek óta tart: egyes vélemények szerint a dobozos tej egészségtelen, mások szerint nem az. Hogy minden kétséget eloszlassunk, Bíró András is megszólalt a témában:

- UHT tej fogyasztásakor nincs mitől tartaniuk: egészséges, tápanyagban gazdag, adalékanyagoktól mentes és nem hígított tejet fogyaszt az, aki tartós tejet választ. Nem is lehet ez másként, hiszen a tej néven forgalomba hozott élelmiszer kizárólag tejet tartalmazhat, anélkül, hogy ahhoz bármit hozzáadnának. Ennek megfelelően sem vízzel, sem tejporral, semmilyen E betűs adalékanyaggal, sem tartósítószerrel nem egészítheti ki egyik feldolgozó üzem sem.

András azt is elmondta, hogy a tej tartósításához semmilyen tartósítószert nem használnak. Magas hőmérsékleten történő kezelés, illetve pasztörizálás útján teszik hosszantartóbbá a tejet. Utóbbinak óriási előnye, hogy a 76C°-ra melegített italban a mikroorganizmusok elpusztulnak.

Az ultra magas hőmérsékleten - UHT - történő tejkezelés során a tejet még tovább, nagyjából 135-138 C°-ra hevítik - ez szintén sterilizálja az italt – majd melegítés után gyorsan lehűtik és csomagolják. A speciális karton megakadályozza a fénnyel és levegővel való érintkezést, ezért nincs szükség tartósítószerre és ez adja meg a lehetőségét annak is, hogy a tej akár fél évig is eltartható legyen.

A nagyüzemi termelés biztonságot nyújt

Annak érdekében, hogy a dobozokba kerülő tej élelmiszerbiztonsági szempontból is minden elvárásnak megfeleljen, a Bonafarm Csoport csípőteleki telepén naponta vizsgálják a leadott tejet. A toxinvizsgálatok a legmagasabb szintű minőség-ellenőrzés mellett futnak, mindemellett pedig havonta, úgynevezett hatósági fejés keretében keretében minden egyes egyed tejét bevizsgálják és a különböző kórokozók esetleges előfordulása szempontjából végeznek szűréseket.

Mire a tej a csípőteleki tehenészetből a Mizo dobozba kerül, közel nyolcvan különböző tesztet végeznek rajta azért, hogy a tejtermékek valóban kiváló és megbízható minőséget képviselhessenek. A modern technológia az állatokkal való szakszerű és kíméletes bánásmód mellett azt hivatott szolgálni, hogy a dobozokba kerülő tej a minőséget képviselje.

Elégedett tehenek és finom tej

Ahogyan az ember teljesítménye is lényegesen javul egy stresszmentes, kényelmes és nyugalmas környezetben, úgy a tehenek is finomabb, jobb minőségű tejet adnak, ha jól érzik magukat. A négylábúak számára nagyon fontos a komfortos és gondosan tisztított fekvőfelület, valamint a nyugalom.

A Bonafarm csípőteleki tehenészetében ügyelnek rá, hogy az istállóban kialakított boxok elég tágasak legyenek az állatok számára, a karámon kívül pedig, a terelési útvonal gumiborítású, hogy megkíméljék a tehenek patáját. A négylábúak nem szeretik a kánikulát, illetve a meleget, ezért amikor a hőmérő higanyszála a magasba kúszik, ventillátorokkal és locsolófejekkel próbálják őket hűsíteni.

Nem szabad a megfelelő ellátásról sem elfeledkezni. A Bonafarm Csoport ebben is a tökéletességre törekszik, hiszen megbízható, saját forrásból, azaz a Csoporthoz tartozó mezőgazdasági cégektől szerzi be a takarmányt, melyet az állatok aktuális igényeihez alakítanak. Ez nem csak a tehenek érdekét és egészségét szolgálja, de a tej ízének szempontjából is fontos.

Állatbarát gondozás

A külső, elsősorban emberi behatások stresszt okozhatnak az állatok számára, ezért az itt dolgozók különös kíméletességgel bánnak a tehenekkel. Sem kiabálás, sem ütlegelés nem fordulhat elő a csípőteleki telepen, sőt a tejtermeléshez szükséges eljárásokat és a fejést is igyekeznek a lehető legrövidebb idő alatt elintézni, ezzel is megkímélve a patásokat. Hogy mennyire hatékony ez az állatbarát gondozás és bánásmód, jól bizonyítja, hogy a Bonafarm Csoport tehenészetében napi 31,5 liter az átlagos tejhozam.(%oldalmero(http://ad.adverticum.net/img.prm?zona=1759478&kampany=2463316&banner=2463317&ord=RANDOM_NUMBER)%)

Ezt is szeretjük