Otthon rovatunkban számos alkalommal írtunk már arról, miért érdemes a természetes és hatékony csodaszernek számító szódabikarbónát a háztartás minél több területén bevetned, nemcsak a lakáson belül használhatod azonban, komoly segítséget jelenthet például akkor is, ha kirándulsz, piknikezel, vagy épp kempingezést tervezel.
Hogy csak néhány okot említsünk, enyhítheti például a rovarcsípés okozta kellemetlen tüneteket, elmosogathatod vele a szabadban használt edényeket, és még a tábortűz eloltásában is hasznát veheted. Kattints a képekért, és eláruljuk, pontosan mire és hogyan alkalmazd!

A szabadban könnyen eshetsz rovarcsípés áldozatául, melynek tüneteit azonban - legyen szó a duzzanatról, a fájdalomról, a viszketésről - enyhítheted, ha kevés szódabikarbónát vízzel keversz össze, majd a sűrű pasztát rákened az érintett bőrfelületre. A módszert ugyanígy bevetheted csaláncsípés esetén is.

Könnyen elronthatja a kirándulást vagy a pikniket, ha rendetlenkedik a gyomrod, vagy épp kellemetlen gyomorégés lép fel, szerencsére azonban ezekre is gyorsan ható gyógyírt jelent egy kevés szódabikarbóna: fél teáskanálnyi mennyiséget oldj fel egy nagy pohár hideg vízben, majd idd meg. Fontos tudnod, hogy ez jó megoldás a hirtelen fellépő panaszok minél előbbi enyhítésére, hosszabb távon azonban ne alkalmazd - ha a tünetek nem enyhülnek, vagy régóta fennállnak, fordulj orvoshoz, valószínűleg korszerűbb megoldásokat javasol majd.

Ha kezet szeretnél mosni, de nincs nálad nagyobb mennyiségű víz vagy épp törlőkendő, dörzsöld át bőrödet óvatosan egy kevés szódabikarbónával - amellett, hogy eltávolítja a látható szennyeződéseket, fertőtlenít is. Akkor is érdemes használnod, ha van a közelben víz, de hatékonyabb tisztítóerőre van szükség.

Ha kempingezel, vagy a szabadban piknikezel, és a lehető legegyszerűbben szeretnéd elmosogatni az evőeszközöket, tányérokat, szintén érdemes bevetned a szódabikarbónát: víz és szódabikarbóna keverékéből készült pasztával is ledörzsölheted a szennyeződéseket, emellett az is hatékony, ha egy kis lavór vízhez egy-két teáskanálnyit adsz belőle, majd ebben öblögeted le a szennyezett holmit.

Ha nem mostad meg az elcsomagolt gyümölcsöt, zöldséget, vagy útközben jársz olyan helyen, ahol szabadon szedhetsz például gyümölcsöt akár a fákról is, mielőtt megeszed, dörzsöld át szódabikarbónával, ha nincs lehetőséged másként megmosni. Sőt, akkor is érdemes, ha van, ez a módszer ugyanis jóval hatékonyabb tisztítást tesz lehetővé.

A szódabikarbóna nem véletlenül számít számos kereskedelmi forgalomban is kapható tűzoltóanyag alkotóelemének, képes ugyanis hatékonyan elfojtani a lángokat, legyen szó zsíros serpenyőkről, kerti grillről vagy épp a még kissé pislákoló tábortűzről. Kisebb tüzeket hatékonyan elolthatsz néhány maréknyi mennyiséggel is.

A szódabikarbóna nem utolsósorban remek szagtalanító szer, aminek hasznát veheted túra előtt vagy után, ha a hátizsákok, csomagok kellemetlen, esetleg dohos szagát szeretnéd megszüntetni - szórj beléjük szódabikarbónát egy éjszakára, majd rázd ki -, de akkor is segít, ha a beléjük ivódott ételszagot szeretnéd megszüntetni, ezzel elkerülve például, hogy vonzzák útközben a rovarokat.
250 ezer forintodba is kerülhet egyetlen mozdulat
Számos vadvirág számít védettnek, leszakításukért pedig bírság jár. Kattintsd végig a képeket, és figyelj, ha kirándulsz!
250 ezer forintodba is kerülhet egyetlen mozdulat: erre figyelj, ha kirándulsz!
Nézegess képeket!
Elolvasom