"Tudom, hogy amikor körülnéztek a kísértetjárta domb tetejéről, látjátok a tanyák fényeit, a nyújtózó réteket, a földet, amelyben halottaink nyugszanak, és ahol a gyerekeink élnek, azt mondjátok akkor: igen, itthon vagyok, ez a mi életünk" - Hetty néni szavai, Sarah Stanley és a King család sokunk számára jelentettek meghatározó gyermekkori élményt, éppúgy, ahogy a Prince Edward-sziget látványa is, a szélfútta mezőkkel, a tengerparti fövennyel és a világítótoronnyal.
Bár a Váratlan utazás című tévésorozat jeleneteinek többségét nem itt forgatták, a sziget a valóságban is létezik, Lucy Maud Montgomery történetei pedig ténylegesen itt játszódnak, ami nem kis mértékben növelte meg a környék idegenforgalmát. Nézd meg képeken, milyen ma!

A Szent Lőrinc-öbölben található Prince Edward-sziget Kanada legkisebb tartománya, mind területét, mind pedig lakosságát illetően. Az itt élők száma, akiket előszeretettel neveznek szigetieknek, szigetlakóknak, alig több mint 140 ezer.

A sziget az Anne a Zöld Oromból, illetve a Váratlan utazás című tévésorozatok által vált világszerte ismertté. Bár maga Avonlea fiktív helyszín, a Prince Edward-sziget nagyon is valóságos, a sorozatokat ihlető történetek írója, Lucy Maud Montgomery itt, pontosabban Cavendishben töltötte gyermek- és felnőttkora egy részét, melynek során mind a hely, mind pedig az itt élő emberek ihletőivé váltak.

A tévésorozatok és a könyvek népszerűsége jelentős mértékben fellendítette a sziget turizmusát, így nem véletlen, hogy a helyiek igyekeznek is a rajongók kedvében járni. A kép a sziget központjának számító, szintén létező Charlottetownban készült, melynek éves fesztiválján immár több évtizede tűzik műsorra az Anne Shirley történeteiből készült musicalt.

Bár a Prince Edward-szigeteki Avonlea a valóságban nem létezik, 1999-ben Cavendishben létrehozták, mint turistaattrakciót. Bár nem tökéletes másolata a rajongók által ismert helynek, a hangulatot és a kort megidézi, nem beszélve arról, hogy nem csupán újonnan épült házakból áll, de olyan építményeket is magában foglal, melyek mára történelmi örökséggé váltak - ilyen például az 1876-ban épült iskola vagy az 1872-ben épült templom.
Fotó: kierunekavonlea.blogspot.hu

Iskola a cavendishi Avonlea-ban.
Fotó: kierunekavonlea.blogspot.hu

A rajongók számára kialakított Avonlea egyik utcája.
Fotó: avonlea.ca

Cavendishben azt a házat is meg lehet nézni, ahol Lucy Maud Montgomery élt, pontosabban annak alapjait, emellett múzeum és könyvesbolt is várja itt a látogatókat. Az írónő sírja is Cavendishben található.
Fotó: destinationgreengables.blogspot.hu

A városkában az a ház is megtekinthető, melyről az írónő a híres Zöld Ormot mintázta.
Fotó: quispamsisquilter.blogspot.hu

A Dalvay by the Sea nevű hotelben könnyű felismerni a Fehér Homok Szállót. A hely további érdekessége, hogy Vilmos herceg és Katalin is megszállt itt 2011-es kanadai körútjuk során.
Fotó: www.dalvaybythesea.com

De talán nincs is szükség a fiktív Avonlea-ra ahhoz, hogy a látogatók úgy érezzék, a jól ismert történetek helyszíneire csöppentek, ehhez ugyanis a Prince Edward-sziget szinte bármely pontja tökéletes úti célt jelent.

A halászat még ma is fontos szerepet játszik a szigetlakók életében.
Fotó: en.wikipedia.org, Chensiyuan

Mint ahogy sokan a hagyományos, családi farmgazdálkodással sem hagytak fel.

A helyiek nagy hangsúlyt helyeznek arra, hogy megőrizzék a sziget hamisítatlan, vidéki báját, illetve vadregényes voltát. A kép Cavendish partjainál készült: a sorozat alkotói a tájat bemutató vágásokhoz az eredeti helyszínen is készítettek felvételeket.
A hely, ahol kettétört a világ
Nem kell messzi kontinensekre utazni a látványos tengerpartokért, a Moher-sziklák a világ legcsodásabb tájai közé tartoznak. Nézd meg a képeket!
Ahol kettétört a világ: a turisták máig hallani vélik a kísértetek hangját a szikláknál
Nézegess képeket!
Elolvasom