Feleannyi idős, mint az örökkévalóság: hihetetlen képeken a rózsaváros!

Nézd meg!

Lélegzetelállító képeket nézhetsz meg egyik legszebb csodánkról!

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

"Rózsavörös város - feleannyi idős, mint az örökkévalóság" - írta Petra ősi településéről a 19. századi angol költő, John William Burgon. A város szépsége valóban költeménybe illő, amellett pedig, hogy vörös sziklái miatt rózsavárosnak is nevezik, csaknem az emberiséggel egyidős, régészeti kutatások szerint legalábbis a térséget már a kőkorszakban is lakták.

A Jordániában található település valamikor karavánközpont volt, azonban a 7. századtól fokozatosan hanyatlott, mígnem elnéptelenedett. A 19. században egy svájci kalandor, Jean Louis Burckhardt fedezte fel újra a helyet, mely 1985 óta a Világörökség része. Nézd meg képeken is a gyönyörű várost!

A vidék, ahol Petra fekszik, bibliai nevén Edóm, mely vöröset jelent. Az Ószövetség is megemlíti a várost Szela néven, ami héberül sziklát jelent - valószínűleg ezt fordították görögre, így lett a hely elnevezése Petra.

Petra városa nehezen megközelíthető, sziklafalak zárják körül. A városba vezető Szik-szurdok egyes pontjain csupán két méter széles, miközben a falai nyolcvan-kilencven méter magasak is lehetnek.

A sziklákat homokkő alkotja, melynek felületén kioldódnak az ásványi anyagok, ennek köszönhető a változatos színvilág. A  meghatározó rózsaszín és vörös szín a kőzet vastartalmából ered.

A Fáraó kincstára, Haznet al-Faraún a leghíresebb építmény Petrában. Rendkívül jó állapotban maradt az utókorra, így az idelátogatók csaknem teljes pompájában csodálhatják meg.

Az ed-Dejr-kolostor külsejét tekintve hasonlít a Fáraó kincstárára. Egyes kutatók szerint eredetileg egy nabateus király, II. Rabbel sírja volt, amit később a szerzetesek, majd remeték elfoglaltak.

A királyi sírok is impozáns látványt nyújtanak. A képen a Korinthoszi-sír látható, melynek oszlopai egykor még élesen elkülönültek a sziklától, ma már azonban szinte teljesen egybeolvadnak vele.

A nabateusok leleményességét jelzi, hogy a sziklák között folyó patak vizét felszíni vízvezetékekkel vitték a városba.

Megdöbbentő dolog van a tó mélyén: sosem lett volna szabad megtenni

A gazdasági érdek ez esetben is szomorú következményekhez vezetett. Képeken a bizonyíték.

Megdöbbentő dolog van a tó mélyén: sosem lett volna szabad megtenni

Nézegess képeket!

Elolvasom

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük