Oroszország hátborzongató titka: ezért félnek a turisták Dargavstól

Akár a mesében, a halál az utazó nyomába szegődik Dargavsban.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az oroszországi hegyek között nemcsak a természet szépsége bújik meg, hanem az úgynevezett Halottak városa is. A legenda szerint, ha egy utazó idelátogat, a halál a nyomába szegődik.

Már a környezet is hátborzongató
Ártatlan falvacskának tűnik
Évszázadok óta állnak az épületek
Ilyenek belülről a kripták

Hátborzongató környezet

Dargavs Oroszország Észak-Oszétia régiójában fekszik. Hírhedt nevének megőrzéséhez a természet is úgymond a kezére játszik, ugyanis öt hegy vonulata öleli körbe a települést. Ráadásul kizárólag egy hajtűkanyarokkal tűzdelt és nagyon keskeny úton lehet megközelíteni a kicsi, fehér épületeket.

Ugyanakkor, ha valaki szeretne ellátogatni a Halottak városába, akkor nemcsak a kanyargós utakkal, de az állandó, vastag falat képező köddel is meg kell küzdenie. A helyi időjárási viszontagságok ugyanis még a londoni csapadékos és ködös időn is jelentősen túltesznek.

Szokatlan turistalátványosság

A látszólag egyszerű, fehér kőből épült házak akár hegyi kunyhónak is tűnhetnének, ha valaki szereti a nomád körülményeket, ám ezek az épületek valójában kripták. Maga a város egy ősi temető, a hajdan itt élt emberek csontvázaival. Minél magasabb egy épület, annál több holttestet rejt magában.

A legöregebb sírkamrák a 16. században épültek. Régészek felfedezték, hogy a holttestek egy olyan szerkezetben vannak elásva, mely úgy néz ki, mint egy hajó.

Ez még nem is lenne annyira meglepő, hiszen számos kultúrában ennél megdöbbentőbb temetkezési formák is előfordulnak, ám kérdéseket vet fel, hogy miként került hajó a hegyekkel körülvett helyre, ahol még csak folyó sincs. Valószínűsíthető, hogy szimbólumként építették ezeket, hogy a halottak úgymond át tudjanak evezni a túlvilágra.

Rejtélyes, misztikus helyek

Nézegess képeket!

Elolvasom

Baljós legendák

Sok mítosz és szóbeszéd kering a Halottak városáról. A múltban a helybéliek úgy tartották, aki egyszer ellátogat ide, az sosem tér vissza. Az utat halálos átoknak tartották, és a babonások a mai napig ezt gondolják róla. Manapság mindezt azzal magyarázzák, hogy a turistáknak hosszú és veszélyes utat kell megtenniük, ha ide szeretnének jutni, régebben azonban paranormális okokról suttogtak, többek között arról, hogy aki ide ellátogat, azt követni fogja a halál.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

A mítoszok a sírkamrák előtt álló kutakra is érdekes magyarázattal szolgálnak. Állítólag, ha egy itt élő személy bedobott egy érmét a kútba, és az a kút alján megütött egy követ, akkor biztos lehetett benne, hogy halála után a lelke a mennyországba nyer bebocsátást.

Képek: colltales.com; wikimedia.org, Dargavs szócikk, Ahsartag, Rartat.

Te ellátogatnál a bolygónak erre a furcsa részére?

Ezt is szeretjük