Egyszerű kameratrükkök, amikkel kimaxolhatod az Insta-képeid - Így használd ki a mobilod fényképezőgépét

Ha te is álltál már értetlenül mások profinak tűnő nyaralós fotói előtt, olvass tovább! A te kamerád is képes rá.

Okostelefon-kamera
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Utazáskor az ember szeretne legalább 1-2 különösen előnyös fotót készíteni magáról. Azonban visszanézve a képeket gyakran csalódnia kell. A háttér kiégett, a kép homályos, a színek fakók. Az előnyös pózok megtalálása mellett a kamera funkcióinak elsajátítása is elengedhetetlen.

Az okostelefonok kamerái nagy utat tettek meg az elmúlt tíz évben. Mára szinte fényképezőgép-minőségben készíthetsz velük képeket - feltéve, ha tudod, hogyan kell. A mobilokat ugyanis ugyanúgy meg kell tanulni használni, mintha egy hagyományos kamerával készítenél fotókat.

Egyszerű okostelefonkamera-trükkök

Most mutatunk pár egyszerű tippet, amit érdemes szem előtt tartani, ha a minőségre akarsz menni a mennyiség helyett. Emeld magasabb szintre fotóskészségeid, hogy az idei nyaralásnál már lélegzetelállító felvételeket készíts androidos vagy Apple telefonoddal!

GettyImages-929516304
Fotó: martin-dm / Getty Images Hungary

A jó beállítás a kulcs

Az ember gyakran alábecsüli az okostelefon kameráját, azonban egy jó beállítással csodát lehet tenni. Kezdésnek állítsd be a megfelelő felbontást, majd válaszd ki a neked tetsző képarányt. A 4:3 képarány a legjobb a közösségi oldalakon való megosztáshoz.

A fókusz és az expozíció beállításával szintén nagyot dobhatsz a képek minőségen. Arcfelismeréssel elkerülhetők a homályos képek, ez az androidos telefonokon alapból be van állítva, IOS-nél pedig a portré mód segíthet jó szelfiket csinálni. Ha egy adott objektumra fókuszálnál, koppints a fotózni kívánt tárgyra, ez fókuszba állítja majd. Ezt követően a fókuszhoz igazíthatod a fényerőt is, ha az ujjadat le- vagy felhúzod a képernyőn. A beállításokban található expozíciót szinte minden fotónál érdemes átállítani, fényviszonyoktól függően.

A cikk az ajánló után folytatódik

Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?

Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat. 

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. január 7. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Mindig nézd, hol van a fényforrás

Mivel az okostelefonok kamerája korlátozott mennyiségű fényt képes felvenni, ha ezzel fotózol, kiemelten fontos, hogy tudd, honnan jön a fény. A túl sok fény túlterheli az érzékelőt, és a kép kiég majd. A fény mindig a fotózni kívánt objektumon legyen. Ha tehát magadat fotózod, sose állj fényforrásnak háttal, ilyenkor ugyanis a kép alulexponált (azaz sötét) lesz. Mindig használj minél több természetes fényt, beltéri fotózás esetén pedig gyújts minél több lámpát. A telefonok a kevés fényt hosszabb záridővel kompenzálják, ezért sötétben különösen stabilan kell tartani a kezet, ha éles képet szeretnél kapni.

Merj belezoomolni!

Sok évig az okostelefonok nem rendelkeztek optikai zoomos kamerákkal, ezért a digitális zoom használata rossz minőségű, zajos és homályos képeket okozott. Éppen ezért sok ember a mai napig ódzkodik használni a kamerák ezen funkcióját. A mostani okostelefonok már simán megtartják a képminőséget akkor is, ha belenagyítasz a fotózni kívánt objektumba.

GettyImages-1337645073
Fotó: d3sign / Getty Images Hungary

Kísérletezz a szögekkel!

Az okostelefonok manapság már többféle kamerával rendelkeznek. Ilyen az ultraszéles és széles látószög, a makró és egyéb funkciók. A széles kamerával sokkal több minden fér bele a képbe, ezért ezek utazáskor különösen hasznosak lehetnek. Fotózáskor ne félj leguggolni, alulról fotózni vagy rendhagyóan komponálni. Ha bizonytalan vagy, használd a kamera beállításainál a rácsvonalakat. A fotózni kívánt részt mindig a függőleges és vízszintes vonalak metszéspontjába helyezd.

Használj kiegészítőket!

Manapság már nem kell több százezreket beleölni abba, hogy fotóscuccaid legyenek. Az okostelefonod kameráját egyszerű és olcsó módon is fel lehet turbózni. Ilyen például a telefonokra csíptethető vaku, ami sokkal szebb képeket eredményez majd, mint a telefonod beépített fénye. Esti képeknél kötelező kellék! 

GettyImages-1165718592
Fotó: Erlon Silva - TRI Digital / Getty Images Hungary

Ahhoz, hogy a fotók mindig élesek legyenek, biztos kéz kell. Vagy pedig egy telefonoknak kialakított háromlábú állvány (tripod). Ez már pár ezerért beszerezhető, és nyaraláskor bárhova lerakható. Egyes termékeket szelfibottá is alakíthatsz, és megsokszorozódnak a lehetőségeid.

A bluetooth-os távoli zár használatával pedig nemcsak a párod idegrendszerét kímélheted meg, hanem tökéletes teljes alakos képek is készülhetnek rólad. Nincs más dolgod, mint lerakni a telefont, és sejtelmesen elsétálni a naplementébe!

Letettek egy kamerát a sivatagba, és káprázatos látvány tárult eléjük!

A távoli, egzotikus országok nem tartoznak a mindennapos úti célok közé, pedig csodálatos világot rejtenek, elég csak Afrika vad, titokzatos tájaira vagy Ázsia kincseire gondolni. A természet lenyűgöző titkaiba pedig túlnyomórészt még az utazók sem láthatnak bele.

Letettek egy kamerát a sivatagba, és káprázatos látvány tárult eléjük: most te is élőben nézheted

A Namíb-sivatag kis tava körül lenyűgöző élet zajlik, amit élő közvetítésben is bárki megnézhet.

Elolvasom

(Képek forrása: Getty Images Hungary)

Ezt is szeretjük