Szerinted a hányadik legveszélyesebb úti cél Magyarország? Ez a térkép mutatja

Megnézheted, hogy melyik ország mekkora kockázatot jelent.

Magyarország veszélyes úti cél?
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Ha már tervezgeted a következő nyaralásodat, akkor nem árt a leendő úti cél biztonságosságáról is alaposan tájékozódni, amiben nagy segítség az International SOS and Control Risks térképe.

A térkép az Ipsos Mori felméréseit vette alapul, mely egyenesen az utazók élményeire épült, így hiteles képet nyújt arról, melyik ország mekkora kockázatot jelent a turisták számára.

A világ kockázattérképe

A Zika-vírusnak és a terrorizmusnak köszönhetően az utazni készülők 72%-a gondolja úgy, hogy 2017-ben nagyobb kockázatot jelent majd útra kelni, mint 2016-ban volt. Emellett 57% arról is meg van győződve, hogy 2018 még veszélyesebb lesz.

A legtöbbek számára - 51% - a terrorfenyegetettség jelenti a legnagyobb visszatartó erőt, holott a turisták sokkal gyakrabban válnak a rossz közlekedési viszonyok és a kisebb bűncselekmények áldozatává.

A kutatás szerint Szíria, Afganisztán, Jemen, Líbia, Darfur, Szomália, Dél-Szudán valamint Mali Timbuktu és Kidal régiója a legveszélyesebb. A másik végletet a biztonságos Norvégia, Svédország, Finnország, Izland, Dánia, Svájc és a szomszédos Szlovénia jelentik.

A térképen a biztonságos országokat a zöld szín jelöli, a sárga enyhe fenyegetésre utal, a narancssárga közepesen, a piros nagyon veszélyest mutat, míg a barna szín a változó viszonyokat emeli ki. A térkép rétegeit váltogatva megnézheted, mekkora az adott országokban az egészségügyi kockázat - Medical Risk -, milyen az útbiztonság - Road Safety Risk -, illetve az utazás általában mennyire veszélyes - Travel Risk. Magyarország mindhárom szempont szerint enyhe veszélyt jelent csak a turistákra.

Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?

Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat. 

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. január 7. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Ezt is szeretjük