Pokoli hőség érkezik felénk: másodfokú riasztást adtak ki a legtöbb megyére
Ha teheted, ma ne menj ki az utcára.
A HungaroMet friss előrejelzései szerint csütörtökön és pénteken több megyében is másodfokú figyelmeztetés van érvényben a hőség miatt, de már látni az enyhülés jeleit is – zivatarokkal és jelentős lehűléssel.
Csütörtökön az ország nagy részén 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet.
Időjárás július 3-án csütörtökön
Emiatt másodfokú, narancssárga figyelmeztetés van érvényben 12 megyében, köztük Baranyában, Bács-Kiskunban, Békésben, Csongrád-Csanádban, Pest és Győr-Moson-Sopron megyében is. Az ország többi részén sem sokkal enyhébb az idő: ott elsőfokú, sárga riasztást adtak ki, mivel 25 fok fölé emelkedhet a középhőmérséklet.

Péntekre is marad a kánikula: Csongrád-Csanád, Békés és Bács-Kiskun megyében továbbra is narancssárga figyelmeztetés lesz érvényben. Emellett több másik megyében – például Fejérben, Hajdú-Biharban és Somogyban – sárga riasztás van érvényben a hőség miatt.
A meteorológusok szerint hétfőn egy hullámzó frontrendszer érkezik, amely akár 10 fokos lehűlést is hozhat. A friss előrejelzések alapján országos csapadék várható: eső, zápor és zivatar érkezik majd, és a hőmérséklet tartósan 30 fok alá süllyedhet. Az éjszakák is frissebbé válnak, így végre kicsit fellélegezhetünk a fülledt, álmatlan éjszakák után.
Életveszélyessé vált az egyik budapesti híd: lezárták az érintett szakaszt
A régóta rossz állapotban lévő híd járdáján beszakadt a beton.
Elolvasom(Képek forrása: Getty Images Hungary)
OLVASD EL EZT IS!
- családi pótlék
- gulyás gergely
Ekkor várható a családi pótlék emelése: Gulyás Gergely árulta el
- támogatás
- bank



















