Te tudod, mit jelent az ab ovo vagy a de facto? Idegen szavak és kifejezések kvíze

A magyar nyelvben is gyakran előfordulnak olyan szavak és kifejezések, amik talán nem mindenki számára érthetőek.

Idegen szavak kvíze
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Nem kérdés, hogy a magyar a világ egyik legszebb - és egyben legnehezebb - nyelve, hiszen kevés más nemzet tudja ennyire sokféleképpen és ékesen kifejezni magát. De még a magyar anyanyelvűek számára is akadnak olyan szavak, amik jelentését csak kevesen ismerik, vagy ha igen, akkor nem mindig pontosan.

Ez legtöbbször az idegen eredetű szavakkal van így, hiszen ezek jelentését nagy valószínűséggel azok tudják helyesen társítani valamihez, akik beszélnek más nyelven is. Emellett ezek a szavak csak ritkán, vagy nem minden közegben használatosak a mindennapi élet során, így sokan egyáltalán nem is találkoznak velük.

Idegen szavak és kifejezések kvíze

Az alábbi kvízben tesztelheted, mennyire ismered a nem mindennap használt, mégis olykor felmerülő idegen szavakat és azok jelentéseit. Sok idegen kifejezésünk a latin és a görög nyelvből származik, de más nemzetiségek kifejezéseit is gyakran átültettük a magyar nyelvbe, ezzel is színesítve azt.

Te tudod, mit jelent az ab ovo vagy a de facto? Idegen szavak és kifejezések kvíze
Indulhat a kvíz 8 kérdéses játék

1. Mit jelent az, hogy destruál?

2. Az ab ovo kifejezést mit jelent?

3. Minek a szinonimája a rabatt szó?

4. A de facto kifejezést milyen esetben használják?

5. Mi vagy ki az, ami rentábilis?

6. Mit jelent a vis maior?

7. Mit csinál, aki devalvál?

8. Az ad hoc is gyakran hallott kifejezés, de mi a jelentése?

/ találat Eredmény
/8 találat - összesen:

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

(Borítókép forrása: Getty Images Hungary)

Ezt is szeretjük