Bőrkeményedés, bütykök és száraz bőr ellen

Habkő, sarokreszelő, otthoni ügyetlenkedés - ma már kíméletesebb módszerrel, a halpedikűrrel is széppé varázsolhatod a lábfejet.

Húsvéti tojásvadászat
Retikül
Ez is érdekelhet
Sóbors
Top olvasott cikkek

Nálunk is hódít egy új lábápolási módszer, a halpedikűr. A kezelés során egy bőrevő halakkal teli akváriumba kell helyezni a lábat, és a halacskák elvégzik a bőrkeményedések és az elhalt hámsejtek eltávolítását a lábfejről. Mivel a doktorhal 33-36 fokos vízben érzi jól magát, így nem kell aggódnod, hogy a víz kellemetlenül hideg lesz.

Már egyetlen halkúra után is puha, selymes lesz a lábad, de nem árt többször megismételni a kezelést. A halpedikűr nem igényel túl nagy befektetést annak, aki nem idegenkedik a kissé bizarr lábápolási formától.

Egy-egy alkalom ára a kezelés időtartamától függ, de van olyan szalon, ahol kedvezményt adnak, ha magaddal viszel valakit. Ha több alkalomra tervezel, és van rá lehetőség, érdemes bérletet venni, ezzel is spórolhatsz az áron. Egy fél órás halpedikűr ára átlagosan háromezer forint.

Fájdalommentes rágcsálás

A kezelés megkezdése előtt egy kis készülék segítségével megtisztítják a lábadat. Ezután jöhet maga a halpedikűr: amint beteszed a lábad az akváriumba, a halak rögtön megrohamozzák és lerágcsálják a felső bőrréteget, majd, ha ezzel végeztek, egy bizonyos dithranol enzimet juttatnak a bőrbe, ami elősegíti a gyógyulást és az új bőr képződését.

A bőrevő hal szó szerint ledörzsöli, leszívogatja a felesleges bőrréteget a lábról, és ezzel táplálkozik, de az egészséges bőrréteget épen hagyja. Első hallásra bizarrnak, sőt, ijesztőnek hathat a módszer, de a doktorhalnak nincs foga, a bajszával végez mikromasszázst a bőrön.

Ez oldja a stresszt, segíti a vérkeringést, enyhíti az ekcémás panaszokat, és a görcsös izomcsomókat is megszünteti. A rágcsálás fájdalommentes, inkább a bizsergés, csiklandozás érzetét kelti, mert a halacskák még a lábujjak közé is beférkőznek. Vannak olyan esetek, amelyekben a halpedikűr önmagában nem elég. Ilyenkor is alkalmazható kiegészítő kezelésként, de ha súlyos bőrkeményedésed van, akkor érdemes kikérned egy pedikűrös tanácsát, véleményét a további módszerekkel kapcsolatban.

A halpedikűr veszélyes is lehet

Megoszlanak a vélemények a higiéniát illetően. Brit szakértők szerint a kezelés fertőzésveszélyes lehet, ha nyílt sebbel a lábadon veszed igénybe, de konkrét fertőzéses esetről még nem tudnak, így a kutatások továbbra is folynak. Az amerikai Egészségvédelmi Ügynökség szerint viszont a halak különböző fertőzéseket vihetnek át egyik emberről a másikra, és már több amerikai államban betiltották a halpedikűrt, annak ellenére, hogy az akváriumot speciális UV-fénnyel fertőtlenítik.

Nálunk azonban a legtöbb halpedikűrrel foglalkozó szalonban állatorvos által bevizsgált halakkal dolgoznak, amik garantáltan nem terjesztenek betegséget. A módszer a legkedveltebb wellness-kezelések közé tartozik itthon, és egyre több hely közül választhatsz.

Halpedikűrrel foglalkozó szalonok Budapesten:

Ezt is szeretjük