16 centi, a férfi gyakran simogatja, és te nem örülsz neki: nem az, amire gondolsz
Ha túl sok figyelmet kap ez a bizonyos dolog, a kapcsolat bánja.
Mielőtt valami huncutságra gondolnál, címünkben az okostelefonra utaltunk, az eszközre, amely párjuk kezében nemcsak nők, de férfiak mindennapjait is megkeserítheti, sőt, a párkapcsolati boldogságot is alááshatja.
Ha csak az egyik fél függő, a másik szenved tőle, ha pedig mindkettő, még komolyabb a baj, hiszen már egy ember sem látja kívülről a fennálló, kapcsolatromboló problémát.
Hogyan rombol az okostelefon?
Bár egy okostelefon közel azonos szórakozási lehetőségeket kínál - internetezés, közösségi oldalak, játékok -, mint egy számítógép, a nagy különbség az, hogy az eszköz tulajdonképpen állandóan elérhető, és nonstop internet-hozzáférfést biztosít. Folyamatosan információhoz juthatunk általa, elérhetjük a közösségi oldalt, szórakoztató játékokat tölthetünk le.
Mivel az okostelefon hihetetlenül sokoldalú, és áradnak belőle az ingerek, magára vonja, leköti a figyelmet. Az okostelefon ugyanakkor nemcsak a szabad figyelemkapacitást teszi magáévá, de a másra, például a párkapcsolatra szánhatót is ellopja. Visszaesik a kommunikáció, alábbhagy az intimitás, a párok pedig csak azt veszik észre, hogy elégedetlenek a kapcsolatukkal, és hogy valami megváltozott.
Egy megszívlelendő felmérés
Tavaly decemberben megszívlelendő tanulságot szolgáltató felmérést végeztek 143 nő részvételével a Pennsylvaniai Állami Egyetem és a Brigman Young Egyetem kutatói. Azt mérték fel, a túlzott okostelefon-használat mennyiben befolyásolja a párkapcsolatok boldogságát.
A résztvevők 62%-a úgy nyilatkozott, az okostelefon változtatott a közösen töltött idő minőségén, 33%-uk azt mondta, előfordul, hogy partnerük a mobilját babrálja, amikor beszélnek hozzá, 25%-uk pedig azt, párjuk gyakorta pötyög üzenetet másnak ilyen helyzetben.
Így akadályozzátok meg!
Először is a titok az, hogy akarni kell megakadályozni, hogy a mobil miatt eltávolodjatok, mi több, a szakításig sodródjatok. Meg kell látni a veszély mértékét, és tenni ellene. Beszélgessetek erről! Gátat szabni a függőségnek nem olyan nehéz, mint azt sokan hinnék.
Sokat segíthet például, ha a lakásban kineveztek egy asztalt, ahová hazaérvén a mobilokat mindig leteszitek. Így később nem lesz kéznél, de szükség esetén elérhető, ha odamentek érte. Kipróbálhatjátok azt is, legalább egy délután erejéig, milyen, ha kikapcsoljátok a mobilt vagy legalább a wifit rajta. Egyértelműen érezni fogjátok a különbséget, hiszen az együtt töltött órák jóval tartalmasabbak, bensőségesebbek lesznek.