Szeretnéd, ha örökké tartana a barátságotok? – Ezekre figyelj

Ezeket tartsd szem előtt, ha szeretnéd, hogy barátságotok jól működjön és örökre szóljon.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Egyoldalúság

Ha az egyik félnek megváltozik az életvitele, akár egy új munkahely vagy egy új szerelem miatt, talán észre sem veszi, hogy hanyagolni kezdi a másikat. Ezért nem árt odafigyelned az eltávolodás jeleire - bármelyik oldalon állsz is -, mert könnyen felszámolhatja a barátságotokat.

Kapcsolódó cikk:
Barátság vagy érdekkapcsolat? »

Gyakori sértődés

Fenyegető lehet a barátságra nézve, ha valamelyikőtök a sértődést használja konfliktusmegoldásra. Az érzelmi zsarolás egy formája is lehet, ha valaki így akarja hatalmában tartani a másikat. Ha valamelyikőtök úgy érzi, a másik megbántotta, jobb, ha mielőbb tisztázzátok a helyzetet.

Pletyka

Alááshatja a bizalmat, ha valaki továbbadja a rábízott titkokat. Mindkét fél elvárhatja a másiktól, hogy ne mondja el a személyes dolgait másnak, akkor sem, ha abban a pillanatban nem tűnik árulásnak a dolog.

Bűntudatkeltés

Játszmára gyanakodhatsz, ha valamelyikőtök gyakran a másikat okolja saját rossz érzései miatt. Amennyiben hasonló érzéssel találkozol, gondold át, van-e alapja a bűntudatnak, vagy az érzelmi manipulációt szolgálja!

Kapcsolódó cikk:
4 rejtett jel, hogy manipulál a barátnőd »

Ígéretszegés

Bárkivel előfordulhat, hogy elhamarkodottan megígér valamit, amit nem tud teljesíteni. De ha ez rendszeresen előfordul, az a megbízhatatlanság jele, ami nehezíti a barátság fenntartását.

Rivalizálás

A rivalizálás gyakran természetes velejárója a barátságnak. Ám érdemes észrevenni, ha túlzott méreteket ölt - mielőtt még vérremenő versengéssé válna.

Kapcsolódó cikk:
Ezért hajt rá a barátnőd a párodra »

Eltérő nézetek

Nem kell mindenben egyetértenetek, de az alapvető nézet- vagy értékrendbeli különbségek megnehezítik a kapcsolatot. Ha nem tudjátok elfogadni egymás világnézetét, érdemes óvatosan kezelnetek a kérdést. A legjobb, ha nem próbáljátok a másikat megtéríteni!

Túlzott kritika

Az építő kritika hozzátartozik a barátsághoz, hiszen ki mástól lehetne elvárni, hogy felhívja a figyelmedet a tévedéseidre, mint egy baráttól. Ám nem tanácsos a ló túloldalára esni és minden megjegyzésbe burkolt kritikát rejteni, mert ez lassan, de biztosan aláássa a másik egóját.

Kapcsolódó cikk:
Barátnői őszinteség, irigység vagy provokáció? »

Lelki szemetes

Adódnak olyan élethelyzetek, amikor az egyik félnek több támogatásra vagy vigasztalásra van szüksége a másiktól. De ha hosszútávon fennáll az egyenlőtlen szituáció, akkor felmerül a gyanú, hogy lelki szemetesnek használja a másikat.

Kapcsolódó cikk:
4 árulkodó jel, hogy a barátnőd csak kihasznál »

Dicsekvés

A dicsekvéssel sem árt mértéket tartani. Különösen, ha olyan kérdésről van szó, amiben a másik fél nem annyira sikeres, és még érzékeny pont is számára. Persze, nem arról van szó, hogy nem lehet örülni egymás sikereinek, vagy nem lehetsz büszke arra, amit elértél, de ha túlzottan fényezed magad, azt a másik fél provokációnak veheti.

Féltékenység

A legtöbb ember nem teljesen mentes az irigységtől. Amíg az egyik fél nem akarja elvenni a másiktól a sikereit, addig ezzel nincs is probléma. Az azonban már komoly rombolást vihet végbe, ha valaki lépéseket tesz azért, hogy ha ő nem érzi jól magát a bőrében, a másiknak se legyen jó.

Kapcsolódó cikk:
4 dolog, ami örökre véget vet a barátságnak »

Anyáskodás

Néha a barátok túlzott felelősséget vállalnak a másikért, egészen odáig, hogy számonkérik őt, esetleg úgy vélik, jobban tudják, mi lenne jó neki. A külső nézőpont persze mindig objektívebb, de a barátság az egyenrangúságról szól, nem feltétlenül arról, hogy valaki irányítani próbálja a másikat.

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük