Aranyér, szájszag és kiütések ellen

Mi az?

Kisebb egészségügyi problémák esetén nem feltétlenül kell gyógyszerekhez nyúlnod. Próbálj ki egy természetes megoldást!

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A paracetamol, a fertőtlenítőszer és a ragtapasz mellett jó, ha a varázsmogyoró - Hamamelis virginiana - is helyet kap a gyógyszeres szekrényedben. Az amerikai növény kivonata csillapítja a viszketést, enyhíti az aranyeres fájdalmat, felfrissíti a bőrt, és segít elállítani a vérzést a borotválkozáskor ejtett vágások és más kisebb sebek esetén.

Alapvető hatóanyaga a csersav, mely összehúzza a bőr pórusait, illetve a vérereket. Régen belsőleg, hasmenés ellen is alkalmazták.

Már nem a régi

A napjainkban varázsmogyoró néven vagy hamamelis-vízként árult készítmény már teljesen más, mint régen. Az 1800-as évek végén a gyártók a hagyományos pácolási eljárásról desztillációra váltottak át.

Az új módszer hatékonyabbnak bizonyult, de a lepárlás során a varázsmogyoró szinte a benne lévő összes csersavat elveszíti. Enyhe összehúzó hatását kizárólag a hozzáadott alkoholnak köszönheti.

Hűsítő érösszehúzó

Igaz ugyan, hogy bizonyos varázsmogyoró-készítményeknek nem sok közük van a hagyományos gyógyírhoz, alkoholtartalmuknak köszönhetően azonban továbbra is rendelkeznek összehúzó hatással. Így bármelyik terméket választod is, nyugodtan használhatod a következő esetekben.

Honnan?

A varázsmogyoróból készült termékekhez legkönnyebben bioboltokból juthatsz hozzá. Ilyen például az érfalerősítő kapszula, ami körülbelül 1500-2000 forintba kerül, illetve a varázsmogyoró-tartalmú éjszakai krém, melynek ára 4000 forint körül mozog.

Csodás hatású, fiatalító arcpakolások

Nézegess képeket!

Elolvasom

Borotválkozás után

Ha a varázsmogyoró-kivonatot borotválkozás után alkalmazod, puhává és simává teszi a bőrt. Ha megvágtad magad, fertőtlenítheted vele a sebet, és csillapíthatod a vérzést. Ne használj azonban varázsmogyorót súlyosabb sérülésekre, mert az alkohol tovább károsítja a bőrt.

Arctonik helyett

Márts egy vattakorongot varázsmogyoró-kivonatba, és töröld át vele az arcod. Eltávolítja a felszíni zsírt, összehúzza a pórusokat, és frissíti a bőrt. Nem véletlen, hogy a növény egyre több bőrápolási termék összetevője.

A bőrirritáció enyhítésére

Összehúzó hatása révén a varázsmogyoró hatékonyan csillapítja a leégést, a bőrgyulladást és a rovarcsípéseket. Nyáron tartsd a varázsmogyoró-kivonatot a hűtőben, ha ugyanis hidegen viszed fel a leégett bőrre, még hatékonyabban nyugtatja azt.

A valódi varázsmogyoró

Szerencsére még mindig hozzájuthatsz olyan termékekhez gyógynövényboltokban vagy gyógyszertárban, melyek tartalmazzák a növény hatóanyagát. Ilyen például a folyékony kivonat, a szárított levél - melyből főzet készíthető - vagy tinktúra.

Aranyér

Önts erős varázsmogyoró-főzetet vagy folyékony kivonatot egy vattalabdára, és kend az érzékeny területre. A csersav összehúzza a vérereket, és a folyadék elpárologva nyugtató, hűsítő érzést nyújt. Nem véletlenül a varázsmogyoró néhány vény nélkül kapható aranyérkészítmény egyik fő összetevője.

A lehelet felfrissítése

Használj gyenge varázsmogyoró-főzetet szájvízként. Gátolja a szájüregben a baktériumok szaporodását, és hatékony a fogágybetegségekkel szemben is. Öblögess vele, de ne nyeld le.

Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?

Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat. 

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. január 7. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Napozás után

Gyulladáscsökkentő hatása révén a varázsmogyoró megnyugtatja a bőrt. Mivel a benne lévő csersav vélhetően védelmet nyújt az UV-sugárzás ellen, a gyógynövényt napozás utáni testápolók alapanyagaként is felhasználják.

Cikkünk a Reader's Digest 1001 otthoni gyógyír című könyv alapján készült.

Ezt is szeretjük