Így néz ki most Sandokan, Kabir Bedi
A nálunk a nyolcvanas években vetített sikersorozat szakállas hőséről, Kabir Bediről sok tinilány álmodozott akkoriban.
Hihetetlen, de a nyolcvanas évek legtöbb fruskája még arra is emlékszik, hogy Kabir Bedinek hívták a színészt, aki a rettenthetetlen hős, Sandokan bőrébe bújt a híres sorozatban – még ha maga a történet alig rémlik is valakinek.
Bedi, mint az indiai sztárok túlnyomó része, bollywoodi alkotásokban alapozta meg hírnevét, és azon kevesek közé tartozik, akik a zárt világú indiai filmgyártásból sikeres kiruccanást tettek Hollywoodba is.
A napokban, egészen pontosan január 16-án a 63. születésnapját ünneplő színésznek kétségtelenül A maláji tigris című romantikus kalandsorozat volt a legnagyobb dobása.
A hős Sandokan kalandjait felvonultató történetet többször is filmre vitték - sőt, animációs film is készült belőle -, de ezek közül a szakállas sztár főszereplésével 1976-ban, koprodukcióban készült miniszéria lett a legnépszerűbb.
A mogorva hős valójában mosolygós úriember
Ami nem is csoda, hiszen a nyolcvanas évek sorozatszegény médiavilágában minden kultikussá vált, ami hosszabb volt két epizódnál, gondoljunk csak a német krimikre, Isaurára vagy az Onedin-családra. Ráadásul a Sandokan dallamos zenéjének - köszönet érte a De Angelis testvéreknek, akik a Bud Spencer-Terence Hill filmek muzsikáját is jegyzik - bravúros magyarítása a Neoton Família jóvoltából csak tovább növelte a sikerét.
Hogy az azóta eltelt harminc évben mi történt a színésszel? Nos, természetesen azóta is forgat. Miután letette szablyáját, megfordult néhány népszerű hollywoodi sorozatban a nyolcvanas években, mint a Gyilkos sorok, a Gazdagok és szépek, a Knight Rider, a Dinasztia, illetve a Magnum. Emellett pedig szerepelt az 1983-as Polipka című Bond-moziban és újabban a 2001-es Sárkány éve fantasztikus kalandfilmben is.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció