Ilyen volt, ilyen lett: Russell Crowe
Az Oscar-díjas Russell Crowe nemzedékének kiváló tehetsége, aki számos alkalommal került bajba balhés természete miatt.
Russell Crowe 1964. április 7-én született az új-zélandi Wellington városában. Apja és anyja egy mozifilmek díszletekkel való ellátásával foglalkozó céget működtetett. Szülei négyéves korában költöztek Ausztráliába, majd tíz évvel később vissza Új-Zélandra. Crowe 16 évesen hagyta ott az iskolát, hogy valóra váltsa álmát, és zenész vagy színész legyen belőle.
A nyolcvanas évek során Russ Le Roq művésznéven egy rock & roll bandában lépett fel, első színházi szerepét pedig 1986-ban kapta a Rocky Horror Picture Show előadásában.
21 éves korában visszatért Ausztráliába, ám tervei ellenére végül nem iratkozott be a National Institute of Dramatic Art nevű iskolába. Mivel nem talált rendes munkát, fél évig utcazenészként tartotta el magát.
Egy bőrfejű volt az első komolyabb szerepe
Az évtized végén azonban sikerült néhány kisebb szerepet eljátszania különféle ausztrál sorozatokban, majd 1990-ben élete első filmszerepe is megtalálta. Első komolyabb alakítását az 1992-es Romper Stomper című drámában láthattuk, amiben egy skinheadet alakított meglepő hitelességgel - nem véletlenül kapta meg érte az Ausztrál Filmintézet díját.
Az ausztrál sikerek után döntött úgy, hogy szerencsét próbál Hollywoodban. Első fontosabb mellékszerepét az 1997-es Szigorúan bizalmas című thrillerben kapta, majd a kilencvenes évek végén robbant be a köztudatba A bennfentes című politikai drámával. Alakítását megérdemelten jelölték Oscarra, ám az aranyszobrot végül csak egy évvel később vehette a kezébe, amit a Gladiátor főszerepével érdemelt ki.
A 2001-es az Egy csodálatos elméért szintén jelölték a rangos filmes elismerésre - állítólag csak azért nem neki ítélték a díjat, mert korábban durván összeszólalkozott egy tévés producerrel. Az ezredfordulót követően olyan sikeres tömegfilmekben szerepelt, mint a Kapitány és katona: A világ túlsó oldalán, az Amerikai gengszter vagy a Hazugságok hálója. Legutóbb a mozikban A dolgok állása című thrillerben láthattuk, jövőre pedig Robin Hood bőrébe bújik.
Botrány botrány hátán
A közismerten nehéz természetű és balhés sztár az évek során számos alkalommal a címlapokra került kínos botrányaival. 1999-ben például verekedésbe keveredett egy hotelben, 2002-ben pedig alpári stílusban szidalmazta Malcolm Gerrie producert, mert az a BBC összefoglalójában terjedelmi okokból megvágta a BAFTA-díjátadón mondott beszédét. 2005 júniusában azért tartóztatták le, mert egy telefont vágott az egyik alkalmazott fejéhez a Mercer Hotelban.
2000-ben a Túszharc forgatásán melegedett össze Meg Ryannel, aki azonban rövidesen véget vetett románcuknak. Russell Crowe 2003. április 7-én vette feleségül Danielle Spencer ausztrál énekes-színésznőt, akivel az 1990-es The Crossing című film forgatásán ismerkedett meg.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció