Fotók: milliók imádták egykor a sármos zongoristát! Richard Clayderman ma 61 éves

A nyolcvanas évek nagy kedvence volt a francia zenész.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Richard Claydermannek sikerült az a nyolcvanas években, ami csak keveseknek: még olyanokhoz is közelebb tudta hozni a komolyzenét, akik amúgy nem voltak a Kossuth Rádió rendszeres hallgatói.

Ehhez kellett a dallamos, popritmusra átszerelt klasszikus zene, no és persze egy jóképű, szőke pasi, aki csábos mosollyal vette rá a hölgyeket arra, hogy odafigyeljenek a zenéjére.

Édesapja tanította

A sármos francia zenész Philippe Pagès néven jött világra 1953. december 28-án, és jóformán a vérében volt a zene, hiszen édesapja zongoristaként és zongoraoktatóként dolgozott.

Meg is tanította a fiát ezen a hangszeren játszani, olyannyira, hogy az 12 éves korában felvételt nyert a párizsi konzervatóriumba, ahol már tinédzserként magasztalták tudását és tehetségét.

Pedig nem volt könnyű dolga, anyagi nehézségekkel küzdött, édesapja betegsége pedig lelkileg is megviselte.

Hogy javítson valamelyest a család pénzügyi helyzetén, dolgozni ment az iskola mellett: egy bankban helyezkedett el mint kisegítő, és különféle énekesekhez társult zongoristaként.

Őt választották ki a munkára

A fordulat 1976-ban következett be, amikor is egy francia lemezkiadó producer, bizonyos Olivier Toussaint felhívta, hogy menjen el egy meghallgatásra, és játsszon fel neki egy dalt, amelyet a lányának, Adeline-nek írt. Philippe 20 másik zongoristát legyőzve megkapta a munkát.

Ekkor vette fel a Richard Clayderman nevet - ükanyja vezetéknevét használva -, és a kislemezt kiadták. Végül 22 milliós darabszámban kelt el, 38 országba eljutott a Ballade pour Adeline.

Clayderman karrierje során 1300 dalt rögzített, és ezáltal új műfajt teremtett, ami félúton a popzene és a klasszikus zene között helyezkedik el. Közel háromszáz arany- és több mint 70 platinalemezzel büszkélkedhet, a mai napig koncertezik.

Ami a magánéletét illeti, Párizs közelében él feleségével, Christine-nel, valamint két gyermekükkel, Peterrel és Mauddal.

Ők is a nyolcvanas évek sztárjai voltak

Nézd meg, mi lett A Guldenburgok öröksége sztárjaival az elmúlt évtizedekben.

Emlékszel még a Guldenburgok kopasz főgonoszára? Ez történt vele a sorozat óta

Nézegess képeket!

Elolvasom

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Ezt is szeretjük