Felismered a fiatal Agatha Christie-t? Így nézett ki kislányként a krimi királynője

Agatha Christie eredetileg nem írónak készült.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Agatha Christie eredetileg Agatha Mary Clarissa Miller néven, 1890-ben látta meg a napvilágot, első regénye pedig harminc évvel később jelent meg A titokzatos stylesi eset címmel. A krimi koronázatlan királynője nem írónak készült, kislánykorában ugyanis zongorázni tanult, a zene és az opera szeretete pedig egész életét végigkísérte - titokban operaénekes akart lenni, ez az álma azonban sosem valósult meg.

Az 1890-es évek végén édesapja hanyatló egészsége és családja rossz anyagi helyzete miatt angliai otthonukat bérbe adták, majd Franciaországba költöztek, ahol a kis Agatha elég hamar elsajátította a francia nyelvet - hallás alapján. 

Édesapja, Frederick 1901-ben hunyt el, anya és lánya pedig ezt követően magára maradt. Ez a ritkán látott gyerekkori fotó is ebben az időszakban készült. Agatha Christie 1914-ben ment feleségül Archibald Christie pilótához, az első világháború idején pedig ápolónőként dolgozott, és a kórházi gyógyszerárban is gyakran megfordult, aminek köszönhetően jól ismerte a mérgeket is. Ekkoriban kezdett el a regényíráson gondolkozni, első kéziratát viszont hat kiadó is visszautasította.

Végül 1920-ban jelent meg az első Poirot-regény, A titokzatos stylesi eset, amelyért mindössze 25 font honoráriumot kapott - a többi pedig történelem. A Guinness Rekordok Könyve szerint William Shakespeare művei és a Biblia után Agatha Christie könyveit adták ki a harmadik legnagyobb példányszámban az egész világon. Színpadi darabja, az Egérfogó pedig az első előadást követően a leghosszabb időn át játszott előadás rekordját tartja: elsőként 1952-ben mutatták be, és még ma is játsszák.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Ezt is szeretjük