Becslések szerint a Csendes-óceáni szemétsziget mérete 56 ezer négyzetkilométertől egészen 15 millió négyzetkilométerig terjedhet. Mélysége 20-30 méter, tömege akár 100 millió tonna is lehet.
Fotó: Youtube
Dia
A Csendes-óceáni szemétsziget két különálló részből tevődik össze: Japánnál a Keleti szemétfolt, a Hawaii-szigeteknél a Nyugati szemétfolt található. Feltételezések szerint van hasonló sziget az Indiai-óceánon és az Atlanti-óceánon is. A kép a szeméthegyekről Tanzániában, az Indiai-óceán partján készült.
Fotó: Wikipédia/Tanzánia
Dia
A műanyag bomlása során keletkező mérgek bekerülnek az állatok szervezetébe, ahonnan eljutnak az emberek szervezetébe is. Ráadásul a mérgezés kapcsán nemcsak a halak, hanem a madarak és a teknősök is érintettek.
Fotó: Plasticsoupnews.blogspot
Dia
A hulladékba gabalyodott állatok gyakran elpusztulnak. A különböző fajok számára nagy veszélyt jelentenek az apró műanyagdarabok is. Ha a tárgyak a vízfelszínen megforduló állatok szájába beférnek, azok le is nyelik a őket - a legtöbb esetben pedig elpusztulnak.
Fotó: Wikipédia/turtle
Dia
Ugyan a szegény országok nem foglalkoznak az óriási környezetszennyezéssel, egyre több figyelem hárul a szemétszigetekre. Mindenképpen megoldást kell találni a problémára, az ugyanis hosszú távon veszélyezteti az élővilágot.