Nézd meg Isten száját: furcsa látvány a darfuri sivatagban
A Szudánban található hatalmas szájat nemrég fedezték fel, ám egyre népszerűbb.
- Anya Taylor-Joy szimpla eleganciája szuper inspirációbomba a nőies szettekhez: csodásan fest a Dior kampányában »
- A farmertrend legmenőbb darabjait nőies és laza stílusban is elsütheted: változatosan variálható fazonok »
- A szezon legdivatosabb frizurái újragondolva: ultranőies fazonok rövidtől a hosszúig »

- Végleg törlődhet a Gmail-fiókod összes levele, ha ezt csinálod: több milliárd ember érintett
- Melyik magyar város látnivalója Gázi Kászim pasa dzsámija? 8 kérdés az ország neves helyeiről
- Jelentős szigorítás várhat az autósokra: sokan elveszíthetik miatta a jogosítványukat
- Gyerekként a Barátok közt Berényi Danija volt: ennyit változott 24 év alatt Váradi Zsolt
- Lilu és Ördög Nóra közös műsorvezetése nem működött: a szőke tévés kitálalt, miért
A Szudánban található Darfurról sokan úgy tartják, nem áldották meg túl sok jóval az égiek, amellett ugyanis, hogy éghajlata igen száraz, lakói pedig állandó vízhiánnyal küzdenek, a véres konfliktusok sem kerülték el.
Hatalmas száj Darfurban
Ha széles körben használnák az internetet, talán az itt élőknek is keserűséggel vegyes reményt adna, ha tudnák, az elmúlt évek Google Earth-felfedezései alapján itt találták meg Isten száját, legalábbis az internetezők körében ezen a néven terjedt el a hatalmas, szájszerű természeti képződményről készített fotó.
A Google Earth nevű ingyenes számítógépes program révén - mely egyfajta virtuális földgömbként szolgál - ma már szinte az egész bolygó bebarangolható, műholdképek és légifelvételek csodálhatók meg azokról a területekről is, ahol gyakran még a madár se jár.
A hatalmas száj, melyet a Földanya szájának, illetve a darfuri Angelina Jolie-nak is neveznek, Nyugat-Darfurban található, és valójában egy kanyon két oldala formálja meg, ahogy a sziklák körülbelül negyven méter magasra emelkednek a hasadék mentén.
A világ egyik legveszélyesebb területe
Bár a környék érdemes lenne arra, hogy számos turista felkeresse természeti látnivalói - például a vulkánok, a Marrah-hegység vagy a Deriba-kráter -, valamint ősi hagyományai miatt, a legtöbb ország külügyminisztériuma arra figyelmeztet, a területet jelenleg lehetőleg ne látogassák, a háborús konfliktusok ugyanis napjainkban is tartanak.
2003-ban robbant ki véres felkelés, miután afrikai felkelő csoportok fellázadtak a szudáni kormányzat ellen, mivel az az arabok javára elnyomást gyakorolt az afrikaiakra. A lázadást kegyetlen megtorlás, bombázások és népirtás követte.
Máig is hallani híradásokat arról, hogy nyugati békefenntartók is áldozatául esnek a jelenlegi támadásoknak. Míg a helyzet Darfurban változatlan, marad a Google Earth, ha a leendő utazó a térség csodáit szeretné látni - mert azok is léteznek.
Kép: www.environmentalgraffiti.com.
Utaznál veszélyes helyre, hogy segíts az ott élőkön?
OLVASD EL EZT IS!

- afrika
- sivatag
Bizarr öregember arca jelent meg a sivatagban

- kanada
- világjáró