A piramis 1988. október 14-én nyílt meg, eredetileg múzeum volt, mely az albán kommunista diktátor, Enver Hodzsa megbízásából épült fel lánya, illetve veje tervei alapján.
Fotó: curiouscatontherun.wordpress.com
Dia
A múzeumot tematikailag is a sztálinizmushoz hű és Albániát teljes mértékben elszigetelő Hodzsának szentelték, ami miatt sokan máig Enver Hodzsa múzeumként, illetve mauzóleumként emlegetik a helyet.
Fotó: curiouscatontherun.wordpress.com
Dia
1991-ben az épület már konferenciaközpontként működött, 1999-ben pedig, a koszovói háború idején a NATO, illetve humanitárius szervezetek használták.
Fotó: farawaybymyside-sarah.blogspot.hu
Dia
Napjainkban meglehetősen kérdéses a sorsa, míg az albán kormány megkísérelte már lebontásának előkészítését, a helyiek tüntettek az építmény megmaradásért.
Fotó: albanianpyramids.wordpress.com
Dia
A piramis az építészek körében is megosztónak számít, sokuk szerint nem érdemes elcsúfítani vele a várost.
Fotó: curiouscatontherun.wordpress.com
Dia
A turisták között is akadnak, akik fontos és érdekes történelmi helyként tekintenek rá, míg mások szerint idejétmúlt, negatív érzéseket kelt, és nem is túl esztétikus.
Fotó: katie-katiesfootprints.blogspot.hu
Dia
A posztapokaliptikus hangulatú, graffitikkel borított, romos piramis különös hely, ahol fiatalok, művészek, gyerekek, idősek és hajléktalanok egyaránt megférnek.