Afganisztán különösen veszélyes az emberrablások szempontjából, volt példa rá, hogy csaknem ezer embert raboltak el váltságdíjért cserébe egy év alatt. A képen a főváros, Kabul látható.
Fotó: commons.wikimedia.org
Dia
Szomáliában csak 2011-ben négyszáz embert ejtettek túszul, 265-öt még mindig fogva tartanak.
Fotó: dianabuja.files.wordpress.com
Dia
Irak is nagy kockázatot jelent, a váltságdíj mellett politikai indíttatásból is gyakran történnek emberrablások, túszejtések.
Fotó: blogs.shu.edu
Dia
Nigériában az emberrablások száma évi ezerre tehető. A képen az ország egyik leghíresebb természeti csodája, a Zuma Rock látható.
Fotó: 4.bp.blogspot.com
Dia
Pakisztánban a hivatalos statisztikák 15 ezernél is többre becsülik az emberrablások számát egy évben. A képen a karachi piac árusa látható.
Fotó: en.wikipedia.org
Dia
Jemenben az elmúlt 20 évben több mint kétszáz külföldit raboltak el. A képen Shibam ősi városa látható, melyet előszeretettel látogatnak meg a turisták.
Fotó: en.wikipedia.org
Dia
Venezuelában 2011 első tíz hónapjában több mint ezer embert raboltak el váltságdíjért. A képen a híres Angel-vízesés látható.
Fotó: en.wikipedia.org
Dia
Mexikóban a 2011-es hivatalos statisztikák szerint kétezer embert raboltak el váltságdíjért, más adatok szerint azonban a szám 17 ezernél is többre tehető. A képen Tijuana városának részlete látható.
Fotó: en.wikipedia.org
Dia
Haiti területén a váltságdíjért történő emberrablások száma szintén igen magas.
Fotó: en.wikipedia.org
Dia
Kolumbiában a rendőrség a napokban szabadított ki két spanyol turistát, akiket egy banda rabolt el, miközben a népszerű üdülőhelyre, Cabo de la Velára tartottak. Sajnos azonban nem minden eset végződik jól, Kolumbia az emberrablások szempontjából - bár már csökkentő tendenciáról beszélhetünk - még mindig az egyik legkockázatosabb hely. A képen Bogota látható.