Így néz ki most a csernobili atomerőmű környéke - Magyar fotós mutatja meg a szellemvidéket

Hajdanán menekültek onnan az emberek, most özönlenek vissza a turisták - döbbenetes átalakuláson ment keresztül a csernobili atomerőmű környéke.

Csernobili atomerőmű 2019

1986. április 26-án történt a mostani Ukrajna területén egy olyan atomkatasztrófa, amit még a helyi lakosok elől is el akartak titkolni a szovjetek.

Azonban ma már mindenki jól tudja, hogy felrobbant a csernobili, azaz Vlagyimir Iljics Lenin Atomerőmű 4-es reaktorblokkja. Ugyan Pripjaty és Csernobil városok között helyezkedett el az erőmű, a széljárásnak köszönhetően a Csernobil tartományába tartozó mintaváros, Pripjaty szennyeződött radioaktív anyaggal.

A csernobili atomerőmű környéke

A robbanás óta eltelt 33 év. A 4-es reaktorblokkot hermetikusan elzárták a világtól - immáron a megerősített szerkezet is a régi védőburok köré épült - ennek köszönhetően bizonyos területeket vezetővel be lehet barangolni. Többnapos túrára is lehet jelentkezni a csernobili atomkatasztrófa különböző zónáiba, de már egy nap alatt is döbbenetes helyeket lehet megismerni, ahol a múlt kísértetei még mindig őrzik magukban a régió sötét emlékeit.

Képek forrása: Zám András

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Ebben a cikkben nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.

Indamedia Csoport
Ezt is szeretjük