20 ok, amiért érdemes Angliába menni
Ím, néhány gyönyörű hely, melynek láttán nem lesz kérdés, utazol-e Angliába. A vidéket se hagyd ki, számos látnivalót tartogat!
- Mondovics Pálma
- 2010.03.17.
Dia
Bristolt az Avon-folyó szeli ketté. Bár rövid tengerparttal és hozzá kikötővel is rendelkezik, a sirályok a belvárosban is szívesen vendégeskednek.
Dia
Bristolban - mint általában Angliában - egymást érik a pubok. A folyó menti utcácskákban több nagy múlttal rendelkező ivó is megbújik - közöttük a híres Llandoger Trow.
Dia
Bristol egyik legszebb része az óváros és vele a történelmi Queen Square, tipikusan angol, 17. században épült házakkal körülvéve.
Dia
Clifton a város Rózsadombja. Rendezett utcácskáival, takaros házaival és aprócska sikátoraival Bristol ékszerdobozának számít. A nyugodt környék igen népszerű, ám elsősorban azok körében, akik képesek megfizetni az itteni ingatlanárakat.
Dia
A városrész központjában található hangulatos árkádok kezdettől fogva kereskedőknek adtak otthont. Ezekben ma is üzleteket találni: kézműves termékeket áruló boltocskákat, fűszerest, sajtkereskedést.
Dia
Clifton kertvárosától néhány száz méterre található Bristol egyik legnagyobb büszkesége, a Bristol Suspension Bridge - a bristoli függőhíd.
Dia
Az 1864-ben átadott, 76 méteres hídról, melyet Anglia leghíresebb mérnöke, Isambard Kingdom Brunel tervezett, páratlan panoráma nyílik a Bristolt átszelő Avon-folyó kanyonjára.
Dia
Angliában nagy hagyományai vannak a puboknak. A sötét, ízes, szénsav nélküli ale kedvelt ital - ha Angliában jársz, feltétlenül kóstold meg. Bristolban is számos pub várja a sörkedvelőket, a belváros egyik legnépszerűbbje a történelmi Hall in the Wall.
Dia
Bristolban található a világ egyik leghíresebb tudományos centruma, az @ Bristol. Aki a Csodák Palotáját izgalmasnak találja, azt a bristoli centrum teljesen magával ragadja majd.
Dia
A centrum elsősorban a gyermekeket célozza meg, de itt a felnőttek sem unatkozhatnak. Az interaktív kiállítás az emberi test működésének titkairól rántja le a leplet, az univerzumba kalauzol, és bevezet a televíziós műsorkészítés rejtelmeibe is - természetesen játékosan.
Dia
Az Angliában nagy népszerűségnek örvendő mesefilm, a Wallace&Gromit Bristol szülötte. Az Oscar-díjjal is kitüntetett gyurmafigurák alkotóinak két tagja, Peter Lord és David Sproxton 1976 óta él és dolgozik a városban. Többek között e két figurával is készíthetnek mesefilmet a gyereket a centrumban.
Dia
Ha valaki Bristolban vagy annak környékén jár, feltétlenül szánjon egy napot a Bristoltól közel 20 kilométerre elhelyezkedő Bath városkára. Az ókori római fürdőváros igazi gyöngyszem évszázados épületeivel és mesés utcácskáival.
Dia
Mindössze 20 kilométerre található Bristoltól Bath városa. A város meleg vizű forrásait az ókori rómaiak időszámításunk után 43-ban fedezték fel, és hamarosan fürdőt alapítottak, majd templomot építettek mellé.
Dia
A római fürdőt, az Aquae Sulist a római kor végén eltemette a föld, majd a 12. században megépítették fölé a Királyi Fürdőt - anélkül, hogy tudtak volna a föld mélyén rejtőző római kori maradványokról. A teljes Római Fürdőt 1880-ban tárták fel.
Dia
Bath egyik leghíresebb étterme a Sally Lunn's, melynek a város legrégebbi háza ad otthont. A három emeletet elfoglaló étterem specialitása a titkos recept alapján készülő, hatalmas zsemle, mely köretként és desszertként is fogyasztható.
Dia
A híres angol mérnök, Brunel tervezte, első vasból készült utasszállító gőzhajót, az SS Great Britain-t - mely Bristolból indult első útjára 1864-ben - 1970-ben vontatták vissza Bristol kikötőjébe. Ma múzeumként működik.
Dia
A hajót teljes mértékben restaurálták. A három szintes gőzhajó belsejében barangolva időutazást tehetsz, megnézheted az aprócska kabinokat, a hatalmas báltermet, a szolgák fekhelyeit és a konyhát is, melyeket korhűen rendeztek be.
Dia
Az aprócska Lacock körülbelül 30 kilométerre fekszik Bristoltól. Bár minden házát lakják, a falu a nemzeti örökség része. Ha a vidéki Anglia valódi arcára vagy kíváncsi, feltétlenül keresd fel.
Dia
Lacock nevezetessége a St. Cyriac templom és a lacocki apátság, valamint annak hatalmas, tavasszal kifejezetten gyönyörű, virágokkal teli kertje. Utóbbi a Harry Potter-filmekben is feltűnt néhányszor, több jelenetet ugyanis Lacockban forgattak a filmekhez.
Dia
A falu azonban nem csak a Potter-filmek alkotóinak fantáziáját ragadta meg: számos film helyszíne volt már, többek között itt forgatták A másik Boleyn-lány című filmet, illetve több brit televíziós sorozatot és tévéfilmet.