A 636 kilométer hosszú és 25-79 kilométer széles Bajkál-tavat az oroszok közül sokan máig tengerként emlegetik, a partjain és szigetein élő őslakosok pedig szentként tisztelik.
Fotó: en.wikipedia.org
Dia
Ősz a Föld legöregebb tavánál. A bolygó édesvízkészletének ötödét jelentő vízmennyiséget magáénak tudó tó legnagyobb mélysége 1680 méter is lehet, átlagban is eléri azonban a 730 méteres mélységet.
Dia
Az 1996 óta az UNESCO Világörökség részét képező tó telente befagy, de ilyenkor is gyönyörű látványt nyújt.
Dia
Az Olhon-sziget partjai. A tó számos szigetet a magáénak tudhat, emellett szinte mindenütt hegyek veszik körül. Területe és környéke szeizmikusan máig aktívnak számít.
Dia
A Bajkál-tó környéke több mint ezer állatfajnak és mintegy hatszáz növényfajnak ad otthont. Érintetlen őserdők terülnek el partjainál, emellett vize is nagyon jó minőségű, és olyan tiszta, hogy akár 40 méteres mélységig is le lehet látni.
Dia
Sámánfa a tó szívének számító Olhon-szigeten.
Dia
A tó egyik leghíresebb látnivalója a Sámán-szikla: a szent hely iránti tisztelet jeleként még Dzsingisz kán is meghajolt előtte. Sztálin viszont le akarta rombolni - szerencsére nem sikerült neki.
Dia
A tó partját 207 kilométer hosszan érinti a Föld leghosszabb vasútvonalának számító transzszibériai vasútvonal. Az utazási irodák előszeretettel szerveznek olyan túrákat a Bajkál-tóhoz, melyeknek a vonaton való utazás is szerves része.