Nagyon ritka a világ két legfeketébb madara - Ezért olyan különleges a tolluk
A Vogelkop ébenfekete tolla világító kék szemével bámulatos kontrasztot ad.

- A 48 éves Victoria Beckham melltartóban, nyuszifülekkel pózol a címlapon: rég láttunk róla ilyen szexi, bevállalós képeket »
- A farmerdzseki megunhatatlan klasszikus: a most divatos fazonokat nőies és sportos stílusban is viselheted »
- Pamela Anderson nőies frizuráját sok nő másolta le a ’90-es években: így készítheted el a laza kontyot »

- 10 ismert magyar közmondás, amiből elvettünk egy-egy szót: tudod, mi hiányzik?
- Melyik magyar városban van a képen szereplő székesegyház? Tippelj a kvízben!
- A 4 legrosszabb reggeli, amit mégis sokan fogyasztanak: pillanatok alatt megemelik a vércukorszintet
- Melyik oldalon található a máj? 8 kérdéses kvíz az emberi szervezet felépítéséről
- Vastag Csaba címlapon új barátnőjével: a gyönyörű Evelinnel már össze is költöztek
Az elsősorban Új-Guineában és Kelet-Ausztráliában élő paradicsommadarak leginkább feltűnő, színes tollazatukról ismertek. Ám Új-Guineában él egy galléros paradicsommadár - Lophorina superba - nevű állat is, melyet fekete tollával egészen idáig egyedülállónak hittek több mint negyven fajtársa között.
Edwin Scholes ornitológus és Tim Laman fényképész nemrégiben megállapították, hogy valójában nem egy, hanem két madárfajról van szó. Az újonnan felfedezett madár a Vogelkop galléros paradicsommadár - Lophorina niedda - névre hallgat.
A világ legfeketébb madara
Mindkét madárra jellemző, hogy tollazatuk mikroszkopikus szerkezete elnyeli a rá eső fény 99,95%-át, ezzel a világ legfeketébb - és igen ritka - madarának számítanak. Az újonnan azonosított madár a Vogelkop nevet Új-Guinea egyik elszigetelt régiója, a Madárfej-félsziget után kapta mely állítólag madárfejre hasonlít a térképen, és egykor német kolónia volt.
Bár a Vogelkopot korábban a galléros paradicsommadár alfajaként azonosították, ám Edwin Scholes ornitológus és Tim Laman fényképész rámutatott, hogy más a násztáncuk, és hangadásuk is eltérő. A galléros paradicsommadár tánca pattogósabb, a hím rogyasztja közben térdeit, ezzel szemben a Vogelkop inkább gyors mozdulatokkal emeli lábait. Hallgatva őket megfigyelhető, hogy a Vogelkop kellemesebb hangon dalol, a galléros paradicsommadárra jellemzőbb a rikácsolás. De észrevehetők alkati különbségek is a két madárfaj nőstényei és hímjei között egyaránt. A hím Vogelkop tollas csuklyája például jelentősen eltér a hím galléros paradicsommadárétól.
Gyógyulások a mályi Madármentő Állomáson
A hazai madarászok is lenyűgöző munkát végeznek. A következőkben néhány szívszorító, de gyönyörű történet következik a mályi Madármentő Állomásról.
Képek: www.wikimedia.org, Getty Images Hungary
OLVASD EL EZT IS!

- magyarország
- madár