Ismeretlen lényt találtak a folyónál: aggasztó dolgokat közöltek róla a tudósok
Képek
163 új fajt fedeztek fel a sérülékeny Mekong térségben.

- Egyszerű és elegáns módja a farmer beszűkítésének, varrógép nélkül: ezt tedd, ha csak picit áll el a dereka »
- Még nincs 60 éves, de a tejfehér frizura mellett döntött: gyönyörű és stílusos az 57 éves nő »
- Durva, milyen bőrhibákat okozhat a gyakori tejfogyasztás: a pattanás csak a kezdet a szakértők szerint »
- A Dallas Pamelája a plasztikai beavatkozásai után: a 71 éves Victoria Principal friss fotókon
- Kvíz: mennyire ismered Európa városait? Teszteld földrajzi tudásodat!
- Ő a 18 éves Gáspár Virág párja: bombázóvá fogyott Krisztián mellett
- "Lehet, hogy szűk lesz egy kicsit, de a férje majd bejáratja" - Magyar nők megrázó vallomásai a férjöltésről
- 10 kérdéses törikvíz az ötödikes tananyagból: tudod, mikor kötötték a vérszerződést?
A WWF legújabb jelentésében a 2015-ben, újonnan felfedezett fajokról számol be, amelyekre a Mekong vízgyűjtő területén bukkantak. A ma közölt adatok alapján 163 eddig ismeretlen faj él a területen, amelyek túlélése már felfedezésük pillanatában is kétséges. A friss dokumentum összesen 9 kétéltű, 11 halfaj, 14 hüllő, 126 növényfaj és 3 emlősfajt említ, amelyeket 2015-ben fedeztek fel és most kerültek először meghatározásra.
Köztük van egy világoskék színű gekkófaj Laoszból és egy nagyon ritka banánfaj Thaiföld északi területeiről, amely a gyors ütemben haladó erdőirtások miatt kritikusan veszélyeztetett. A Mekong vízgyűjtő területe ad otthont a Föld legveszélyeztetettebb fajainak. Az olyan kritikusan veszélyeztetett állatok testrészei, amilyen a rinocérosz tülök vagy a tigrisek csontjai, a feketepiacon gyűjtők kezébe vándorolnak, vagy a feltételezett gyógyhatásuk miatt keresett csempészáruként kerülnek illegális forgalomba.
2016 júniusában a Thaiföldi vadvédelmi hatóságok razziáztak a Bangkoktól nyugatra található Tigris-templomban. A felkapott turistalátványosság falai között tigriskölyöktetemekre, lefagyasztott maradványokra, bőrökre, formalinban tárolt tigrisembriókra és más veszélyeztetett fajok tetemeire bukkantak, amelyeket a hivatalos szervek álláspontja szerint minden bizonnyal a hagyományos kínai gyógyászat eszközeiként használtak volna fel. Nézz meg képeken néhány újonnan megismert fajt, és tudj meg még többet a WWF felfedezéseiről!
Így változtatta meg az ember a Földet
Az emberi közbenjárás és a globális felmelegedés mindenhol megtette a hatását, és néhány év alatt drasztikus változásokat produkált. Íme, a legelképesztőbb különbségek!
OLVASD EL EZT IS!

- történelem
- érdekesség