Ingyen fürdő és masszázs?

A TB fizeti!

Úgy érzed, hogy a masszázst csak kevesen engedhetik meg maguknak? Ha fizetni kell érte, akkor biztos. De ha ingyen van, akkor csak némi időbe kerül.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek
A magyar társadalombiztosítás nem új keletű dolog: története egészen a 13. századig nyúlik vissza, ám törvényileg csak 1884-ben kezdték szabályozni − akkor még csak a munkások betegség esetére szóló biztosítását tartalmazta. A társadalombiztosításról 1907-ben döntött először az Országgyűlés, a végleges és ma is érvényben lévő rendszerre azonban egészen 1998-ig kellett várni.

Amikor vényre jön a nyaralás

Miközben számtalan panaszt hallani az egészségügyi rendszer, a vizitdíj és a kötelező járulékok kapcsán, addig a tapasztalat azt mutatja, hogy sokan nem is tudják, hogy a kötelezettségeik mellett mit is vehetnek igénybe a társadalombiztosítás segítségével. Mint ahogy azt sem tudják, hogy ha a különböző betegségeiket nem otthon kúrálnák, akkor akár meg is spórolhatnák a feleslegesen váltott masszázsbérletek és fürdőbelépők árát...
Míg ugyanis korábban bevett gyakorlat volt a gyógyfürdők használata, addig ma már könnyen megfeledkeznek arról, hogy mindez elérhető, ráadásul igen kedvezményesen vagy akár ingyen a társadalombiztosítás terhére.

Tudtad?
A társadalombiztosítás rendszerében hazánkban ma kötelező a részvétel, az egyes ellátásokra való jogosultságot pedig a járulékfizetési és a díjfizetési kötelezettség teljesítése alapozza meg. A rendszerhez való csatlakozás érvényes munkaviszonnyal történik, a foglalkoztató pedig köteles levonni és befizetni a törvényben meghatározott mértékű járulékot.
Természetesen a rendszer megalkotásakor ügyeltek arra is, hogy a járulékok mértékét az annak alapjául szolgáló jövedelemmel arányosan határozzák meg, ám ehhez hasonlóan maguk az egészségügyi szolgáltatások is arányos mértékben vehetők igénybe.

Iszappakolás, szénsavas fürdő és társai

A társadalombiztosítás keretében számos szolgáltatás vehető igénybe, kezdve a szűrővizsgálatoktól a háziorvosi és szakorvosi ellátáson át a különböző rehabilitációs terápiákig és kezelésekig. Ez utóbbiak közé tartoznak a gyógyfürdőellátások is, melyek bármelyik gyógyfürdőben vagy közfürdőben igénybe vehetők, amelyek szerződést kötöttek az egészségügyi pénztárral.

A fürdőkben a következő kezelésekre van lehetőség:
  • gyógyvizes gyógymedence,
  • gyógyvizes kádfürdő,
  • iszappakolás,
  • szénsavas fürdő,
  • súlyfürdő,
  • orvosi gyógymasszázs,
  • víz alatti vízsugármasszázs,
  • víz alatti csoportos gyógytorna,
  • komplex fürdőgyógyászati ellátás.
A TB által támogatott ellátások orvosi vénnyel és két példányban kitöltött kezelőlappal vehetők igénybe, és általában krónikus reumatológiai, ortopédiai, traumatológiai és neurológiai probléma, valamint érszűkület esetén ajánlottak. A kezelést a vény kiállítását követő 30 napon belül kell elkezdeni, maga vény pedig ettől kezdve 8 hétig érvényes.
Egy-egy kúra egyébként a betegség jellegétől függően egy éven belül kétszer írható fel, sőt egy kúra keretén belül több kezelés is kombinálható.

Ingyen vagy kedvezményesen?
Attól függően, hogy a betegség folyamatos kezelést igényel, vagy csak egy-egy kúra javasolt, a társadalombiztosítás támogatásának mértéke eltérő lehet. Az egyes kezelések árát és a hozzájuk tartozó támogatások mértékét itt találod. »
(forrás: Magyarorszag.hu)
Ezt is szeretjük