Stohl András őrült mulatozása a Nemzetiben
Az Úri muri csaknem száz év elteltével még mindig aktuális. A Nemzeti Színház előadása pedig igazi sztárparádé.
Móricz Zsigmond Úri murijához nem kell túl sok ismertető. Ki ne hallott volna a legendás előadásról a régi Nemzetiben, Somlay Artúrral, vagy ki ne tudná, hogy híres film is készült belőle páratlan alakításokkal?
Mégis érdemes megfogalmazni, miről szól Móricz nagy klasszikusa. Mert az eredeti szándék nem azonos a legendával. Erre tesznek kísérletet a Nemzeti Színház művészei és vendégrendezőként Bezerédi Zoltán.
Úri Muri a Nemzeti Színházban
A századforduló magyar valóságát ábrázoló regény főhőse Szakmáry Zoltán. A dzsentri, aki haladni akar a korral, modernizálná gazdaságát. Felesége miatt azonban nem tudja megvalósítani tervét, és szeretőjében is csalódnia kell. A helyzetből pedig mindössze egyetlen szörnyű kiutat lát. A Nemzeti Színház előadását féktelen mulatozás, döbbenetes hangulatváltások és remek zene jellemzik.
Főbb szerepekben
- Szakmáry Zoltán - László Zsolt
- Rhédey Eszter, a felesége - Schell Judit
- Csörgheő Csuli - Stohl András
- Ágnes, a felesége - Bánfalvi Eszter
- Szabó Rozália - Martinovics Dorina
- Lekenczey Muki - Kulka János
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Schöpflin Aladár műkritikus szavai
Színpadon már számtalanszor láttunk boros-cigányos mulatozást, - de a Móricz murija egészen különös valami. Nem kedves, vidám mulatozás, hanem nekikeseredett, vad tombolása a megsűrűsödött férfivérnek, tragikus, dühös dőzsölés, vesztükbe rohanó emberek menekülése a feledésbe, a borba, a duhaj nótába, szilaj ázsiai táncba.
OLVASD EL EZT IS!
- kultúra
- színház
Budapest leghíresebb színházai
- szórakozás
- zene