A világ megváltozott, amikor a fotózás mindenki számára elérhetővé vált: a legtöbb családban őriznek néhány fényképet olyan felmenőkről, akik már nincsenek köztünk. Így azok is láthatják elődeik külsejét, akik a való életben nem találkozhattak velük. Azoknak pedig, akik ismerték az elhunytat, segít, hogy szerettük arcának emléke ne halványuljon el az évek során.
Ám sajnos a papír sem örök, és könnyen megrongálódik, akár egy baleset, akár csak az idő múlása miatt. Egy ügyes restaurátor számára azonban nincs lehetetlen: Michelle Spalding kihasználja a modern technika nyújtotta lehetőségeket, és mesterien bánik a Photoshoppal. Úgy állítja helyre a sérült fotókat, hogy azok gyakran élesebbek és tisztábbak lesznek, mint eredeti állapotukban. Nézz meg néhányat a munkái közül: elképesztően jól sikerültek!

Michelle Spalding bámulatos munkát végez. Először rendszerint beszkenneli a fotót, leveszi a kontrasztot a gyűrődések területéről, és a közeli pixeleket átmásolva kitölti a hiányt.

A fej formájából, méretéből és az észlelhető vonásokból következtetve kiegészíti az arc többi részét. Ezután árnyékol, összemos és retusál.

Általában képpontonként dolgozik, főleg akkor, ha különösen nagy a sérült terület a fotón, vagy kritikus helyen, például az arc környékén rongálódott meg.

Nemcsak a fizikai hibákat tudja javítani: a fényképezési bakikat is eltünteti, ráadásul képes színessé varázsolni a fekete-fehér fotókat.

Számos emléket mentett már meg a pusztulástól. Ezt a kedves fotót például egy macska rongálta meg. A képen látható nagybácsi már nem él, ezért a felvétel különösen fontos volt a család számára.

Egy férfi azért fordult Michelle-hez, mert ez volt az egyetlen fotója az édesanyjáról, akit születésekor elveszített. A művész csodálatos munkát végzett.

A gyerekkori képek különösen értékesek, így érthető, hogy egy család nem szerette volna, ha egyik felmenőjük fotója végül teljesen tönkremenne.

Féltve őrzött családi fotó az 1900-as évek elejéről, ami most új életet kapott.