Óriási bevételt ígérnek, de valójában csak átvernek: veszélyre figyelmeztet a bank
Meggyőzőek tudnak lenni a mesés hozamot ígérő, illegális üzleti ígéretek.

- 2 dolog, ami nélkül gyorsan elveszíti feszességét az arcbőr: így lassíthatod a kollagén és az elasztin csökkenését »
- Csodás divatfotókon a ’90-es évek és napjaink szupermodelljei: együtt mutatják be az újdonságokat »
- A Super Bowl történelmének legemlékezetesebb divatpillanatai: Jennifer Lopez és Shakira abszolút elvitték a show-t »

- Lovas Rozi ritkán látott férjével: János ilyen jóképű pasi
- Te felismered ezt a KRESZ-táblát? 8 kérdés, amire tudni kell a választ a közlekedésben
- Melyik magyar város vasútállomása van a képen? 8 kérdés, ami sokakat zavarba hoz
- Ez a hét nő viselhet fehéret a pápa előtt - Másoknak tilos ilyenben találkozni vele
- Ennyi lépést kéne megtenni naponta a stroke ellen 60 éves kor felett
A befektetők sokszor nem néznek utána, hogy a sok haszon, mellyel kecsegtetik őket, valójában miből származik. Erre figyelmeztetett Binder István, a Magyar Nemzeti Bank - MNB - felügyeleti szóvivője is. A téma azért merült fel, mert sajtóhírek szerint virágzanak a piramisjátékok.
Akkor lehet gyanakodni piramisjátékra vagy úgynevezett hólabda-effektusra, ha az adott befektetési ajánlat mögött nem létezik valós gazdasági teljesítmény, így az alul lévők által beadott jutalékból fizetnek ki másokat. A befektetőket csalogató rendezvényeket többnyire elit helyeken, szállodákban vagy bevásárlóközpontokban tartják.
Ott tudományos szakkifejezések használatával, ismert részvényekre való hivatkozással és befektetési gurunak beállított előadók meghívásával próbálják az érdeklődők bizalmát megnyerni. A felügyeleti szóvivő azt is megerősítette, hogy az MNB szakemberei valóban eljárnak ilyen befektetői tájékoztatókra.
Binder István elmondta, hogy az MNB korábban az Atlantic GAM és a vele együttműködő hálózatépítő cég ügyében tett büntető feljelentést. Továbbá együttműködnek a hatóságokkal a One coin nevű, állítólagos virtuális valuta ügyében is. Az MNB alapvetően a jogosulatlan pénzügyi szolgáltatók beazonosítására törekszik. Működés közben azonban előfordul, hogy bűncselekménygyanús esetekkel találkoznak, és ilyenkor azonnal a nyomozó hatóságokhoz fordulnak.