Megvan az első magyar érem! Elképesztő dolgot tett érte az erőemelő

Tunkel Nándor a testsúlyának több mint háromszorosát emelte fel, így bronzérmes lett.

Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az erőemelő Tunkel Nándor 155 kilós teljesítménnyel bronzérmes lett a 49 kilogrammos súlycsoportban a riói paralimpia első, csütörtöki versenynapján, így övé a magyar küldöttség első dobogós helye. Ebben a sportágban nincsenek előcsatározások, a sportolók egyből a döntőben bizonyíthatnak, és a magyarok közül először a törpenövésű zalaigricei sportoló lépett a pódiumra.

A Power Station SE pályafutása első paralimpiáján szereplő 28 éves versenyzője - aki idén világkupát nyert Rióban - hetedikként kezdte meg a versenyzést a kilencfős mezőnyben, és elsőre szépen kinyomta a 150 kilót, amivel át is vette a vezetést. Az első gyakorlatok után aztán a harmadik helyen állt vietnami és jordániai riválisa mögött.

Másodikra 155-öt vállalt Tunkel, ez már nehezebben ment, de a három bíró közül kettő megadta, így érvényes volt a gyakorlat. Ezzel szinte biztossá vált, hogy a harmadik helyen zár, mert a mögötte lévők harmadikra jóval kisebb súlyt vállaltak, az előtte álló két versenyző pedig nagyon messze volt tőle. Harmadikra ugyan nem jött össze a 160 kilós egyéni csúcs, de ezt Tunkel Nándor már nem bánta, mert így is éremmel távozhat Rióból.

A győzelmet 181 kilós világrekorddal a vietnami Le Van Cong szerezte meg - versenyen kívül még a 183 kilót is kinyomta -, a második pedig a jordániai Omar Qarada lett 177 kilóval.