Kínos! Ezt a bakit nem tudta kimagyarázni a képviselő
Képeken a hét eseményei
Nicolas Sarkozyre öt év börtön várhat, ha bűnösnek találják.
- Nagy Barnabás
- 2014.07.06.
-
- címkék
Dia

Többször is kínos helyzetbe került L. Simon László fideszes képviselő. Az RTL Klub Híradó riportere saját módosító indítványáról faggatta a politikust, aki a reklámadón kívánt változtatni egy beadvánnyal. L. Simon váltig állította, hogy a kis tételben hirdetőknek nem kell adózniuk a javaslata miatt. Pár perccel később azonban számára is kiderült, az általa benyújtott szöveg szerint a kisvállalkozók is fizethetik a reklámadót. Később ezt kivették a módosítóból. Szerdán a Nol.hu írt arról, hogy egy tenderre L. Simon csak kollégái cégeit hívta meg. A képviselő ebben semmi kivetnivalót nem talált. A képen a parlament pénteki ülésén szólal fel a képviselő.
Dia

"Soha nem követtem el olyan cselekményt, mely ellentétes lenne a köztársaság vagy a jogállam alapelveivel" - nyilatkozta Nicolas Sarkozy, miután szerdán hajnalban őrizetbe vették. Az előző francia elnököt befolyással való üzérkedéssel, valamint nyomozási titok megsértésével gyanúsítják. A vád szerint Sarkozy egy informátori hálózatot működtetett különféle hatóságoknál, hogy azonnal értesüljön arról, ha ellene, vagy hozzá közeli személyek ellen eljárást indítanak. Az exelnököt azzal is gyanúsítják, hogy a volt líbiai diktátortól, Moammer Kadhafitól törvénytelenül fogadott el pénzeket kampányához. Ha bűnösnek találják, öt év börtönre számíthat.
Dia

Kedd hajnalban hadműveletekbe kezdett az izraeli hadsereg a Gázai övezetben. A légicsapásról az után döntöttek, hogy megtalálták annak a három izraeli fiatalnak a holttestét, akiket feltehetőleg a Hámász szélsőséges palesztin szervezet tagjai raboltak el és öltek meg június elején.
Dia

Sikeres hetet zártak női politikusaink. Miközben a parlamentben és a kormányban is alig van nő, az MSZP budapesti szervezetét ezentúl egy hölgy vezeti. Ez már a csütörtöki szavazás előtt biztos volt, hiszen Tüttő Kata és Kunhalmi Ágnes volt a két jelölt. Végül utóbbi győzött, szoros versenyben. A hét elején Pelczné Gáll Ildikó fideszes EP-képviselőt a testület egyik alelnökévé választották.
Dia

Államosítják a Pető Intézetet. Ezt Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára jelentette be szerdán. Rétvári szerint a világhírű intézmény anyagi és szakmai jövője csakis úgy biztosítható, hogy az eddigi fenntartót kiiktatva, közvetlenül az állam irányítja azt. Évente 1,5-2 milliárd forintra van szüksége a Petőnek, hogy biztosan működjön, ám tavaly ősszel óriási felháborodást váltott ki, hogy a pénzügyi gondokkal küzdő intézményt csak vonakodva segítette ki a kormány. Az ellenzék támadja a döntést, szerintük az államnak titkos terve van az intézménnyel.
Dia

Novák Katalin családpolitikáért felelős államtitkár egyeztetést kezdeményez a gyermeke számához kötött nyugdíjról. A meghökkentő javaslatot még májusban juttatta el a Magyar Tudományos Akadémián működő Népesedési Kerekasztal. A tervezet szerint a nyugdíj mértéke attól függne, ki hány gyermeket vállal, vagy ahogy ők fogalmaznak, ki hány járulékfizetőt állít maga helyett. Novák egyelőre nem árulta el, a javaslat mely részeiről tárgyalnak, és hogy mikorra várható, hogy a javaslatból törvény váljon.
Dia

Pénteken a módosító indítványokkal együtt elfogadta a parlament az adósmentésről szóló törvényt. A deviza- és forinthitelesek is jól járhatnak, ugyanis mind az árfolyamrés, mind pedig az egyoldalú kamatemelés után jár vissza pénz. A havi törlesztő összege a döntés után komoly mértékben csökkenhet, ráadásul visszamenőleg is kifizeti bankod a jogtalanul beszedett pénzt.