Életmentő szolgáltatást vezetett be a Facebook, de sokan meg sem ismerhették

Világszerte használják már, de az Unió elutasította a hasznos programot.

A Facebook még mindig az online közösségi lét egyik legaktívabb formájának számít. Ugyanolyan masszív ellenlábas táborral rendelkezik, mint támogatókkal. Ha igaz is az, hogy vannak hátrányai és negatívumai a hálózatnak, egyes kezdeményezéseinek társadalmi és egyéni hasznosságát nem lehet vitatni.

Ilyen az úgynevezett öngyilkossági szándékot érzékelő szoftver, mely a posztokban és kommentekben található, olyan jellegű kifejezéseket, szóhasználatokat és képeket figyeli, melyek arra utalnak, hogy a felhasználónak öngyilkossági szándékai vannak.

Komoly társadalmi szerepvállalásra utal

A szoftver képes regisztrálni az önkárosításra és depresszióra utaló jeleket, és értesíti az egyik - kimondottan erre a területre szakosodott - Facebook-munkatársat. Ezzel párhuzamosan maga a rendszer megoldási opciókat javasol a felhasználónak és a baráti körének, például egy telefonos lelkisegély-szolgáltatót. A Facebook-dolgozók egyébként gyakran hívják segítségül az illetékes hatóságokat, ha ilyen jellegű problémát azonosítanak. A program a rendelkezésére álló minden lehetséges eszközzel próbál segíteni a mélypontra kerülő felhasználókon.

Terjesztik a szolgáltatást szerte a világban

A speciális öngyilkossági mintafelismerő szoftvert először csak az Amerikai Egyesült Államokban tesztelték, de a sikeres tesztek után más országokban is szeretnék terjeszteni. 2017 márciusában tették hálózatra a programot, mely elkezdte szűrni a kommenteket, és beolvasta azokat a megjegyzéseket, melyek közelgő öngyilkosság jelei lehetnek. A médiavállalat nem hozta nyilvánosságra a technikai részleteket, de a szoftver olyan kifejezéseket is keres, melyek a mentális vagy fizikai állapotra utalhatnak. 

Ha nagyon erős az ember, és jó motivációja van, akkor szerencsés esetben egyedül is képes felülkerekedni a súlyos problémáin. Neki szerencsére sikerült. 

Ez a lány 20 kilót fogyott, és szó szerint felismerhetetlen lett

Nézegess képeket!

Elolvasom

Sikeres tesztek igazolják a program hasznát

Guy Rosen, a termékmenedzsment alelnöke elmondta, hogy az elmúlt hónapokban a beérkezett adatok alapján több mint száz embert ellenőriztek ilyen módon, miután a mintafelismerő szoftver szuicid hajlamra utaló kifejezéseket talált. A Facebook állásfoglalása az, hogy szakembereik bármikor rendelkezésre állnak - akár különböző idegen nyelveken beszélő munkatársakkal is -, hogy segítsenek a megfelelő helyre irányítani a lelkileg mélypontra kerülő felhasználókat.

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban arról dilemmázunk, hogy miért ülünk fel a legfrissebb trendekre, miért követjük megszállottan a divatirányzatokat, valamint a fogyasztás és a reklámvilág pszichológiájának is a mélyére ástunk. Pintér Ada beszélget Márton Szabolccsal az Indamedia csoport ügyfélélmény igazgatójával, és Kazár Zalán Kristóffal a Femina újságírójával.

Promóció

Rosen kiemelte az azonnali segítség fontosságát, hogy a problémával szembesülő ember ne érezze úgy, hogy válasz és segítség nélkül marad. Ez év májusában a Facebook háromezer embert alkalmazott a videók és egyéb tartalmak specifikus megfigyelésére, ami kiszűri az olyan erőszakos kontenteket, melyek gyilkosságra vagy öngyilkosságra utalnak. Az alelnök nem nevezte meg azokat az országokat, melyekben végül alkalmazzák a szoftvert, de elmondta, hogy világszerte használják már. Kivétel ez alól az Európai Unió, mely adatvédelmi és érzékenységi okok miatt nem kívánt élni vele. 

Ebben a cikkben nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.

Indamedia Csoport
Ezt is szeretjük