A nő, aki soha nem felejt el semmit - Mindenre emlékszik, ami vele történt

Speciális memóriája van, amellyel nagyon kevesen rendelkeznek.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek
Speciális memóriája van, amellyel nagyon kevesen rendelkeznek.

A pszichológusok azt mondják, hogy a legkorábbi emlékeink, amelyekre ténylegesen emlékszünk, három-négy éves kor után születtek. Ezt infantilis, vagyis gyermekkori amnéziának hívják, és teljesen természetes dolog.

Sokaknak azonban nemcsak a csecsemőkori emlékekkel van bajuk, hanem jóval később, akár felnőttként is kihullanak a kevésbé fontos vagy éppen sokkoló emlékek az agyukból, mint a rostán a víz. Te akarnál minden egyes dologra emlékezni, ami veled történt?

Hihetetlen memóriakapacitás

Rebecca Sharrockkal pontosan ez történik. Amíg te nem emlékszel az első születésnapodra, a 27 éves brisbane-i hölgy igen, és mellette minden másra, ami vele történt. A szakirodalomnak speciális kifejezése van erre, úgy hívják, hogy önéletrajzi emlékezet. Nagyon kevés, mindössze 60-80 ember rendelkezik ezzel a rendkívüli adottsággal az egész világon. Rebecca az életének minden részét képes felidézni 18 hónapos korától.

Pár napos korából is vannak emlékei

Rebecca blogot vezet arról, hogy miként éli meg ezt a jelenséget, és egy könyvet is írt már, My Life is a Puzzle címmel. A születése után 12 nappal a szüleivel egy autóútra mentek, és Rebecca erről is részletesen beszámolt. Apja utána mutatott neki egy fényképet, ami akkor készült, és az is igazolta a lány hihetetlen memóriáját. Ha ez még nem lenne elég, a Harry Potter-regények összes részét fejből tudja idézni.

Különleges képek árulkodnak az ember jelleméről, jobban szólva az, hogy mit vesznek észre rajta. 

Femina - Terasz - Mit veszel észre először a képen? Fontos dolgot árul el a személyiségedről

Nézegess képeket!

Elolvasom

A nő nem tartotta magát különlegesnek

Rebecca Sharrock nem gondolta, hogy különleges tehetsége lenne a memóriájával. Ám 2014-ben olvasott egy újságot, amiben az állt, hogy az emberek jelentős hányada csak a négyéves kora utáni eseményekre emlékszik. A fiatal nő akkor már nekiállt a könyvének, amelynek egy fejezete kimondottan a három-négy éves kor előtti emlékeit taglalta, tehát furcsa volt számára, hogy mások nem képesek a nagyon korai gyerekkorukra visszaemlékezni.

Az első születésnapja is tisztán megmaradt benne

A nő elmondta, hogy bár nem tudta pontosan, miről szól ez a nap, de tisztán emlékezett arra, hogy az anyja fekete szaténruhát adott rá, ami nagyon kényelmetlen volt, és irritálta a bőrét. Felidézett minden apró részletet, azt is, hogy sokan érkeztek hozzá, és azt mondták neki, hogy ez az ő különleges napja. Arra is emlékezett, hogy kapott a szüleitől egy Minnie Mouse plüssjátékot, aminek rémisztő volt az arca. 18 hónapos korától pedig elkezdett álmodni, onnantól tehát az álmainak a tartalmát is elő tudja hozni.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Ez az áldás lehet átok is

Az önéletrajzi memória, vagyis a SAM - highly superior autobiographical memory - tehát minden eseményt bent tart az agyban, arra ítélve az embert, hogy újra és újra érzelmileg is átélje múltja minden pillanatát, mondta a fiatal nő. Ilyen értelemben Rebecca Sharrock tehát, ha úgy tetszik, soha semmit nem felejt az életben. És ez talán nem is olyan jó dolog, mint amilyennek elsőre hangzik. 

Ezt is szeretjük