80 év telt el a két felvétel között, a különbség égbekiáltó: régen ezért járt aranyérem az olimpián

Az 1930-as években is rendkívül tehetséges sportolók nyertek olimpiai érmeket, de úgy látszik, idővel nőtt az elvárás velük szemben.

Olimpia régen és most
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Megunhatatlan közhely, hogy milyen sokat változott a világ az elmúlt évtizedek alatt, de tényleg van igazságtartalma. Ha csak egy dolgot kellene kiválasztani, ami tökéletes bemutatja ezt a jelenséget, az a sport.

Sokaknak előbb jutna eszébe a technológiai vagy kommunikáció fejlődése, de nemrég egy egészen érdekes összehasonlító videó megmutatta, hogy még a sportteljesítményeken is jól látszik.

Az olimpiai arany akkor és most

Sorra döntötték, és döntik jelenleg is a régi nagy sportolók és olimpikonok rekordjait a mostaniak. Ebből is látszik, hogy sokkal nagyobb elvárásoknak kell megfelelniük, mint a régi időkben. Az interneten utat talált magának egy felvétel, melyen az 1932-es és 2012-es olimpiai díjnyertes lóugrás látható.

Gold medal-winning vaults 80 years apart (Men's Gymnastics) from r/interestingasfuck

Az 1932-es felvételen látszik, ahogy a tehetséges atléta átugorva a lónak nevezett sporteszközt elnyeri az aranyat. A másik videón pedig jól kivehető, hogy 2012-ben az aranyért nem volt elég egyszerűen átugrani fölötte, hanem a versenyzőnek még háromszor meg is kellet a levegőben fordulnia, és utána tökéletesen landolnia ugyanezért.

A Reddit oldalán nemrégiben közzétett, egymás mellé vágott videókból természetesen nem lehet messzemenő következtetéseket levonni, de érdekes látni, mennyit változtak az elvárások mindössze nyolcvan év leforgása után.

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Ki tudja, hogy a következő években még mennyit fog fejlődni a sport, és milyen újabb és újabb kihívásokat kell teljesíteniük a jövő olimpikonjainak.

A világ legidősebb olimpikonja még mindig elképesztően hajlékony

Keleti Ágnest a sportág képviselői közül rengetegen tekintik példaképüknek, valamint a szakma is jócskán elismerte kiemelkedő tehetségét. 

Ma 100 éves Keleti Ágnes: a világ legidősebb olimpikonja még mindig elképesztően hajlékony

Keleti Ágnes a tornasport egyik legkiemelkedőbb alakja.

Elolvasom

(Cikken belüli képek forrása: Peake37902 / Reddit, Borítókép forrása: Getty Images Hungary / IOC/Olympic Museum /Allsport)

Ezt is szeretjük